Volný čas

NAJÍME SE

V roce 2019 pořádá mníšecké trhy s názvem NAJÍME SE. Sousedské akce spojené s nabídkou výrobků od farmářů a gastronomických specialit.

MEZI LIDMI z.s.

Našimi hlavními cíli jsou oživení veřejného prostoru, rozvoj kultury a komunitního života, rozvoj volnočasových a dalších aktivit pro lidi různých věkových kategorií, podpora místních umělců a vytváření prostoru pro prezentování jejich tvorby, vytváření prostoru a příležitostí pro setkávání občanů Mníšku a blízkého okolí.

Český svaz chovatelů (ČSCH), Mníšek pod Brdy

Hlavním posláním ČSCH je udržení, ochrana a rozvoj chovů čistokrevných drobných zvířat jako součásti tradic a kulturního dědictví, které je v zájmu trvale udržitelného rozvoje, ochrany životního prostředí a zachování biologické různorodosti nutné trvale udržovat.

SPOLEK BRDSKÝ ŠIKULA

Spolek Brdský šikula je dobrovolným a neziskovým svazkem dětí, mládeže a dospělých, v němž se “spolčili” zastánci ochrany přírody,ekologie a farmaření, dále nadšenci pro práci s dětmi v rámci výtvarných dílen, organizování různých společenských i sportovních akcí pro děti i zájemci činnosti jak přispět k nenucenému objevování vědy a to formou zábavných pokusů z různých oblastí vědy a techniky. Chceme podporovat mladé lidi v jejich zájmech a rozšiřovat jejich obzory ve výše uvedených oblastech jako i podpořit osobní rozvoj, nápady a názory dětí. Vést mládež k manuální zdatnosti, ale i práci s  PC.

OKRAŠLOVACÍ SPOLEK V MNÍŠKU POD BRDY

Náš zapsaný spolek navazuje volně na tradici a činnost Okrašlovacího spolku založeného v Mníšku pod Brdy roku 1928 pod vedením předsedkyně Antonie Cebeové, významné aktivní osobnosti tehdejšího Mníšku.

CVIČENÍ BEZ CHYBY

Sportovní vyžití v Mníšku pod Brdy pro děti i dospělé.

Kroužky pro děti v centru Esmarin

Sportovně relaxační centrum Esmarin, Mníšek pod Brdy, pořádá pro děti řadu kroužků, cvičení a sportovních tréninků.

DUHA - Dětský Učebně Herní Ateliér pro děti

DUHA – Dětský Učebně Herní Ateliér pro děti se zaměřením na výuku anglického jazyka, sportovní aktivity a tvůrčí dílnu.

Lesní mateřská školka Sedmikvítek

Sdružení Essentia založilo v Mníšku Lesní mateřskou školku Sedmikvítek

FABIÁNEK, o.s

Občanské sdružení Fabiánek je od září 2012 v nových prostorách v Domově pro seniory.

Oddíl všestrannosti, Sokol Mníšek pod Brdy

Informace Oddílu všestrannosti vedeného při TJ Sokol Mníšek pod Brdy.

Hýbejte se!

Nová internetová prezentace sdružení Hýbejte se!, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit a informací o probíhajících akcích nebo nových službách, které pro vás připravují.

ČEJKA

ČEJKA je přírodovědný klub pro děti i dospělé. Organizuje páteční setkání v klubovně, a přírodovědné výpravy do přírody a  přírodovědné tábory pro děti i dospělé.

BRDSKÝ ZÁLESÁK

Naše organizace je otevřena všem, kteří mají chuť věnovat se nejen tábornické činnosti a podílet se na akcích pořádaných v Mníšku a okolí. Neboj se přijít mezi nás!

Rybářský kroužek Mníšek pod Brdy

Rybářský kroužek MO ČRS Mníšek pod Brdy.

OÁZA Mníšek od Brdy, z.s.

Spolek OÁZA vznikl na jaře roku 2004. Naším cílem je podpora a rozvoj činností dětí a mládeže, podpora vzdělávání, mezigenerační spolupráce, rozvoj aktivit pozitivně ovlivňujících postoje lidí a jejich přístup k řešení problémů, etická výchova, pomoc rodinám s dětmi organizováním volného času dětí a mládeže, spolupráce s neziskovými právnickými osobami sledujícími obecně prospěšné cíle.

Dobrovolní kynologové Mníšek pod Brdy

Kynologické cvičiště je otevřeno od 1.5.2010 a slouží pro všechny zájemce o výcvik psů. Pravidelný výcvik agility se koná každou sobotu od 17 hod. Cvičiště najdete vedle sběrného dvora a autobusového depa firmy Uher.

KERAMICKÁ DÍLNA SLUNÍČKO

KERAMICKÁ DÍLNA SLUNÍČKO vznikla v roce 2003 pod vedením Ing. Zuzany Zápalové. Dílna je určena především pro děti od 5 let. Dnes ji navštěvuje více než sto dětí z Mníšku a okolí. Sídlí ve školní družině na Malém Náměstí v Mníšku.

Tenisový klub Mníšek, o.s.

Tenisový oddíl v rámci TJ Mníšek pod Brdy vznikl v roce 1962 za přispění Hrudkoven a pár nadšenců jako jsou Jiří Milec, Fratišek Krákora, Slavomír Zemánek, rodina Rosenzweigů, Karel Pohorský, pana Rezka, Baumbruka a jiných. Od roku 1967 se zapojil do soutěží družstev pořádaných ČTS v kategorii žáků a dospělých.

MLADÍ HASIČI

Mladí Hasiči z Mníšku se scházejí každou středu od 16 hodin v místní hasičské zbrojnici, která se nachází naproti Kinu na ulici Pražská S dětmi jezdíme na výlety soutěžíme v hasičských dovednostech a pořádáme různé exkurze.

SPOLEK ROREJS

Spolek mladých lidí z Mníšku pod Brdy, který se dal dohromady 1. května 1999 při přípravě akce nazvané Lážov sobě. Snažíme se v rámci svých možností navazovat na činnost Okrašlovacího spolku, který působil v našem městečku v první polovině minulého století.

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA

K řevnické ZUŠ patří i pobočka v Mníšku pod Brdy. Sídlí v nově rekonstruovaných prostorách budovy MŠ Nová. Vyučují se zde hudební i taneční obory.

TANEČNÍ KLUB

Taneční klub společenského tance v Mníšku pod Brdy působí v Městském kulturním středisku.

DIVADELNÍ SPOLEČNOST KŘOVÍ

Divadelní společenství působící v Mníšku pod Brdy a v Líšnici. Vznikla na jaře 1999 ve výtvarně artefiletických kursech pro dospělé v Bohnicích. Východiskem pro tento způsob výuky je výtvarný, hudební, divadelní nebo jiný umělecká zážitek.

SKAUTSKÉ STŘEDISKO

Skauting je určen pro všechny děti a mladé lidi, kteří se chtějí neustále něčemu učit a pracovat na sobě. Oddílová činnost se zaměřuje na hodnotovou výchovu dětí a současně vychází vstříc jejich specifickým zájmům.

Oslavy Mezinárodního dne studenstva a připomínka výročí sametové revoluce

Při příležitosti oslav Mezinárodního dne studenstva se dne 17. listopadu 2019 konal, v prostorách MKS, workshop k PC/PS hrám, který zorganizoval pro děti a mládež Spolek Brdský šikula. Na začátku jsme si připomněli události roku 1939, kdy čeští studenti protestovali proti okupaci své krajiny a byl zabit student Jan Opletal. Dále jsme hovořili o následném uzavření všech českých univerzit, […]

Školáci z Oázy poznávali pražské památky a zkoumali mníšeckou kroniku

  Během podzimních měsíců čekal na školáky z Lipky zajímavý program spojený s dějinami Mníšku i naší republiky. Podzim v Lipce Lipka se rozrůstá. V tomto školním roce přibyly do Klubu domácích školáků Lipka Mníšek čtyři nové děti, takže nás je již celkem 12, z toho pět prvňáčků a sedm druháků. Nezahálíme a snažíme se […]

Krabice od bot 2019: Když děti darují dětem

Naplňte s dětmi prázdnou krabici pěknými dárky, které udělají radost dětem z chudších rodin. Je tu další ročník celostátní předvánoční akce Krabice od bot, která se v Mníšku už pomalu stává tradicí. O co jde? Předvánoční akce má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž […]

V mníšeckém kostele bude nadělovat Mikuláš

Sv. Mikuláš a jeho družina zvou všechny děti 4. prosince 2019 od 17:30 do kostela sv. Václava. Pořádá Římskokatolická farnost Mníšek pod Brdy a OÁZA Mníšek pod Brdy, z.s.

Novým trendem ve veřejné zeleni je zakládání květnatých luk

Možná jste si také všimli, že tu a tam se objevují ve veřejné zeleni v našich městech a obcích plochy, které mají úplně jiný režim péče, kosí se méně často a vzhledově jsou zcela jiné než klasické parkové trávníky. Jsou to květnaté louky, které se snaží místní samosprávy včlenit do prostoru kolem nás. Bezesporu se […]

Spolek Brdský šikula oslavil vznik ČSR

Během října se konalo několik zajímavých akcí, u kterých nemohl Spolek Brdský šikula chybět. Bádali jsme o lidském těle, spoluotevírali mníšecký Pavilon, a také jsme se dozvěděli něco o Slovácích a jejich historii a také jsme si vyzkoušeli jejich výtečnou gastronomii. Pokusy k lidskému tělu Podzim jsme v klubu Mladý vědec přivítali s mladšími dětmi […]

Zprávy z Mníšku

Všechny zprávy o spolkách naleznete na stránce http://www.zpravyzmnisku.cz/category/spolky/

Web města je aktuálně v testovací verzi. Děkujeme za pochopení.

Skip to content