Mníšek pomáhá Ukrajině

V průběhu března a dubna jsme hmotnou pomoc shromažďovali v budově Oázy na mníšecké farní zahradě, kam si pro ni chodily rodiny ukrajinských uprchlíků. Původní sklad byl poslední dubnovou sobotu rozebrán v rámci Dobročinného bazaru a sběrné místo se přestěhovalo do Městského kulturního střediska (V Lipkách 610, 1. patro).
Materiální pomoc tak nekončí, ale pokračuje na jiném místě v Mníšku pod Brdy. Zaměřuje se na potravinovou pomoc a drogerii, NESBÍRÁME už od dárců ošacení, hračky ani domácí potřeby.

Jak můžete přispět?

  • Finančním příspěvkem na účet Farní charity Mníšek pod Brdy283313428/0300, variabilní symbol 225. Za váš dar nakoupíme potřebné potraviny a poukázky.
  • Darováním potravinové poukázky do Alberta nebo Billy v hodnotě 500 Kč.
  • Darováním trvanlivých potravin a drogerie: nákup můžete přinést v časech uvedených níže, nebo po dohodě zaslat přes Rohlík.cz nebo Košík.cz.

 

Sklad materiální pomoci je otevřen (pro dárce i uprchlíky) ve dnech:
čtvrtek od 16 do 18 hodin a sobota od 9 do 11 hodin.

Sklad provozují dobrovolníci s Farní charitou Mníšek pod Brdy.
Kontakt pro dárce: Tereza Herdová, tel.: 776 813 902.

Srdečně děkujeme za vaši pomoc!

Церемония освячення Пасок / Velikonoční obřad vysvěcení

Шановні наші сусіди,
доводимо до вашого відому що церемония освячення Пасок відбудеться 24.04 в 06:00 в соборі якій знаходиться на головні площі Mnišek pod Brdy: https://mapy.cz/s/kenuhufaza
Велике прохання не запізнюватись. Дякуємо за розуміння.

Dovolujeme si Vás informovat,
že velikonoční obřad vysvěcení se bude konat 24. dubna v 6:00 v kostele sv. Václava, který se nachází na náměstí v Mnišku pod Brdy: https://mapy.cz/s/kenuhufaza.
Prosíme o dochvilnost. Děkuji za pochopení.

Jarní sbírka oblečení a dobročinný bazar v Oáze

OÁZA moc děkuje všem za přízeň skladu pomoci pro ukrajinské rodiny v Mníšku. Jelikož se většina ukrajinských rodin v Mníšku a okolí již zabydlela a vybavila svoje domácnosti, nevidíme dále velký smysl v dlouhodobém udržování skladu oblečení a vybavení. Rozhodli jsme se proto provoz skladu k 30.4. ukončit.
Do té doby ale ještě otevíráme sklad pro SBÍRKU JARNÍHO A LETNÍHO OBLEČENÍ, aby se rodiny mohly vybavit i na teplejší dny. Chybí nám zejména dámské kalhoty, větší chlapecké a dívčí oblečení (vel.>140, možno i pánské S a M) a boty větších velikostí (>39), ale přijímáme i ostatní oblečení. Roztříděné věci dle velikostí – vyprané a v dobrém stavu – můžete nosit v otevírací dobu skladu (Po-Pá 8-10h/16-18h, Ne 9:30-11h).
Věci, které si do 29.4. nenajdou svého nového majitele, nabídneme dále na Dobročinném bazaru, v sobotu 30.4. odpoledne 14-18h. Výtěžek bazaru věnujeme na potravinovou pomoc (poukázky) ukrajinským rodinám v Mníšku, tak, aby si mohly samy nakoupit, co potřebují. V případě dobrého počasí Vás zároveň zveme na doprovodný program (občerstvení, pohádku, opékání buřtů). Co se neudá ani na bazaru, věnujeme skladu pomoci v Ruské v Dobřichovicích, do Dobříše či Šatníku v Praze.
Všem předem moc děkujeme a těšíme se na Dobročinném bazaru na viděnou!

Pobyt Ukrajinců v ČR

Ukrajinci mohou pobývat v České republice na základě bezvízového styku 90 dní. Musí se ovšem během tří dnů od příjezdu registrovat na Policii ČR, pokud jsou ubytováni v soukromí. V ostatních případech registraci zajistí ubytovatel. Pokud nemají žádné zázemí, je několik možností: kontaktovat informační linku Ministerstva vnitra: 974 801 802, kontaktovat krajskou informační linku: 950 870 420, dostavit se na Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Praze
Všechny klíčové informace jsou dostupné i v ukrajinském jazyce na webu Ministerstva vnitra.
Rozcestníkem pro pomoc Ukrajině – informace jak pro Ukrajince, tak pro ty, kteří chtějí pomoc poskytnout jsou na stránce: www.nasiukrajinci.cz

Zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví zřídilo bezplatnou linku pro pomoc ukrajinským občanům se zdravotní péčí:
1221 (VOLBA 8). Středočeský kraj rozhodl, že ve všech krajských nemocnicích budou mít akutní a bezodkladnou péči ukrajinští občané zdarma i bez účasti na veřejném pojištění. Jedná se o nemocnice: Kladno, Mladá Boleslav, Benešov, Příbram, Kutná Hora a Kolín. Zároveň se zapojili praktiční lékaři, kteří rovněž budou poskytovat péči zdarma. Informace jsou dostupné na: www.lekariproukrajinu.cz

ОСТЕРЕГАЙТЕСЯ ШАХРАНСТВА!
Pozor na podvodníky!

Дзвінки в Україну
Volání na Ukrajinu

T-mobile: volání a SMS zdarma
Vodafone: volání a SMS zdarma až do odvolání
O2: 5,98 Kč / min., SMS 1,88 Kč; z Ukrajiny do ČR za stejných podmínek, avšak z ČESKÉHO čísla


T-mobile: безкоштовні дзвінки та SMS
Vodafone: безкоштовні дзвінки та SMS до подальшого повідомлення
O2: 5,98 крон / хв., SMS 1,88 крон; з України в Чехію на тих самих умовах, але з ЧЕШСЬКОГО номера

Новини
Aktuality

Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content