Ilustrativní fotografie pro nadaci J&T

Nadace J&T finančně přispěla na pomoc ukrajinským uprchlíkům

Spojili jsme síly a společně s Farní charitou Mníšek pod Brdy jsme připravili projekt na pomoc, která bude efektivní nejen pro ukrajinské válečné uprchlíky, kterých momentálně v našem městě žije, dle poznatků přímo z terénu, okolo stovky. Z projektu bude možné uhradit mzdové náklady (dohodu o provedení práce či dohodu o provedení pracovní činnosti) na učitelky nově vznikající ukrajinské adaptační skupiny pro předškolní děti.

V Městském kulturním středisku ji povedou zkušené učitelky z Ukrajiny. Maminky, které si chtějí najít práci, zde budou moci bezstarostně zanechat své děti od 28. 3. 2022. Pro pracovníky městského úřadu, škol a dobrovolníky mníšeckých neziskových organizací je nesmírně důležité zavedení pozice komunitního tlumočníka, jehož hlavní náplní bude pomáhat s komunikací s uprchlíky a bude jim účinně předávat důležité informace ze všech směrů. Pomůže nám tedy překonat mnohdy nepříjemnou komunikační bariéru.

 Dalším přínosem projektu je možnost uspořádat kvalitní jazykové kurzy s dotací až 100 vyučovacích hodin. Kurzy našim novým sousedům umožní (i s námi samotnými) lépe komunikovat a časem zlepší jejich postavení na trhu práce. Nadace J&T darovala na výše popsané aktivity úctyhodných 438 700 Kč.

Velice rád bych poděkoval ředitelce místní Farní charity Monice Umláškové za to, že byla ochotná celý projekt zaštítit, Jitce Barlové za pomoc se sestavením rozpočtu a v neposlední řadě ředitelce Nadace J&T Marii Oktábcové, která nám poskytla cenné rady, jak o finanční podporu požádat.

Mgr. Luboš Kožíšek

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content