Zásady města pro spolupráci s investory

  1. Domů
  2. /
  3. Město
  4. /
  5. Zásady města pro spolupráci s investory

Zásady města Mníšek pod Brdy pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury

Zastupitelstvo města Mníšek pod Brdy schválilo usnesením ZM 17/3/2023 ze dne 1. března 2023 návrh nových Zásad města pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury, které vytvořila advokátní kancelář Frank Bold Advokáti s. r. o. ve spolupráci s pracovní skupinou nominovanou na loňském zářijovém zastupitelstvu.

Dosud platné Zásady, které byly přijaty v roce 2012 a naposledy byly doplňovány před pěti lety, již vyžadovaly komplexní aktualizaci.
Zásady stanovují výši spoluúčasti investora na zvýšených nákladech města na veřejnou infrastrukturu vyvolaných investičními záměry, řešení deficitů veřejné infrastruktury a veřejné vybavenosti a zajištění udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí a zájmů obyvatel.

Přílohou nových Zásad je i několik smluvních vzorů (Smlouva o investičním příspěvku, Plánovací smlouva, Smlouva o spolupráci nebo Memorandum o spolupráci), které při své činnosti ocení zejména pracovnice Stavebnímu úřadu.

Oproti dříve platným Zásadám vzrostla výše investičního příspěvku podle velikosti podlahové plochy, či počtu bytových jednotek o 25 % z důvodu dosavadní inflace a jeho výpočet do dalších let byl doplněn o inflační doložku. Nově také bude smlouvy s investory, v případě složitějších staveb zasahujících do infrastruktury města (jedná se o Smlouvy nebo Memoranda o spolupráci) nebo poskytnutých slev z investičního příspěvku, schvalovat nejenom rada města, ale půjdou až na jednání zastupitelstva.

Zásady města Mníšek pod Brdy pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury najdete ke stažení ZDE.

Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content