Konstelace a LIP pod Brdy

Jedná se o denní seminář konstelací a LIPu (proces životní integrace) v krásném prostoru lesního studia ShantiRa na konci Mníšku pod Brdy.
Konstelace, poeticky Zrcadlo duše, metodou zastupování ukazuje skryté skutečnosti a v LIPu k tomu ještě zvědomování úrovní vnímání přes model 7mi stupňů vědomí. Dochází ke srovnávání našeich představ s tím, co skutečně je, což nás uvádí v soulad s proudem našeho života.
Do své původní praxe rodinných konstelací nově aplikuji rozvinutý formát konstelací, který uvedl Wilfried Nelles, LIP (Life integration process), který nastavuje zrcadlo mému vlastnímu systému (namísto rodinnému), v poli jsou zastoupena má “předchozí já” (nenarozené, dětské, dospívající) a já dospělé-já teď a tady se na to dívá, v pozici pozorovatele, aniž by hodnotil, měnil, napravoval či cokoliv aktivně vytvářel. Z této perspektivy akceptuje vše tak, jak to bylo a to je celé, o zbytek se postará Život sám. Zmenší se tak odpor vůči tomu, co námi hýbe. Nahlížím na svá zapletení, s čím, co už není, se ještě identifikuji, což mi brání uvidět věci tak, jak jsou.
I když už to není ryze formát rodinných konstelací, tak stále lze nahlížet na témata rodinná, vztahová, pracovní, zdravotní atd, stěžejní je vědomí dospělého.
Těším se na živá setkání s vámi v tomto živém poli, kterému důvěřuji od prvního setkání, vše, co se mi ukázalo se mi ukázalo v takové míře, v které jsem to v tu chvíli mohla unést a mnohá další uvědomění pak přicházela ve svém čase. Je to cesta, po které kráčím již dvanáctým rokem, je přímo mou srdeční záležitostí, tři roky už i touto metodou provázím a velkým předělem a posunem na této cestě se mi stal výcvik integračních konstelací, LIP v rámci českého institutu W.Nellese zakončený v červnu minulého roku.
Co to může přinést:
-v první řadě perspektivu dospělého, od které se vše odvíjí,
stát pevně na tomto místě, Ted´ a Tady, může přinést nadhled, uvolnění, klid a smíření se vším tak, jak to bylo a je, což uvolňuje energii zadržovanou “skrytou snahou” věci nevidět, neuznat, neboli nepouštět k sobě (na světlo vědomí), k čemuž má náš systém své důvody, které se v procesu neposuzují ve smyslu “dobře-špatně”
-tato uvolněná energie může být pak nasměrována dopředu, místo dozadu (zacyklením se v problémech, zapletením se do osudů druhých atp.), dopředu směrem, odkud k nám proudí život, tato energie slouží mému životu
-z perspektivy dospělého mohu nahlédnout i na svou esenci, na svůj zdroj, na to, s čím jsem se narodil/a a co mě nese celým životem a čím jsem
-celkově z pozice dospělého se dívám na sebe, potažmo i na celý svět pohledem, že vše je v pořádku tak, jak to je, což neznamená rezignovat nebo odmítat vidět to “špatné a zlé”, spíš se dostaví skutečné jednání a ne boj!
-tato metoda nemůže zaručit okamžitá, instantní řešení a návody na život!!! Spíš člověka přivádí k sobě, pomáhá mu navázat vědomý a láskyplný vztah sám k sobě. Až z této pozice tvořím vědomé a láskyplné vztahy s druhými a s celým světem.
Je to skupinové setkání, skladba osob není náhodná a pokaždé jiná, vzhledem k nosným tematům (a jejich naléhavosti), které účastnící přinášejí
Cena semináře:
– 1.500,- při platbě po 22.11. či v den semináře na místě
Z důvodu omezené kapacity je nutné si místo rezervovat zaplacením celé částky či zálohy 500,-Kč, která je nevratná, ale je možné ji převést na někoho jiného. Info o účtu a adrese upřesním poté, co mě zkontaktujete na e-mail: rania@seznam.cz či na messenger.
Rania A. Amir
Rania se představuje
Jsem na cestě “sebezkoumání” už zhruba od svých 17ti let (dnes je mi 42), na téhle cestě jsem se setkala s různými metodami a naukami, až jsem se kolem 30ti let setkala s rodinnými konstelacemi (v náročném rozvodovém období) a byla to “láska na první pohled”, po dvou letech už jsem věděla, že touto metodou bych i ráda jednou provázela. Velkou podporou na této cestě bylo i poznávání vnitřních krajin mého těla skrze intuitivní tanec, díky kterému jsem se více zcitlivovala vůči signálům vlastního těla a tělo se mi stávalo víc a víc vodítkem v Životě. Tato část mého života se mi krásně spojila s ženskými tématy ve výcviku prožitkového tance v LoonaDance Academy, podporující ženské sebe-vědomí, zvědoměním menstruačního cyklu vedenou taneční meditací, tanci lůna kultivující ženskou energii a rozvinutí jejího potenciálu v životě ženy. Roční výcvik ve velké skupině žen mě velice obohatil jak osobně, tak i pracovně. Momentálně pořádám půldenní kursy prožitkového tance pro ženy. A do třetice všeho mi přišel do cesty další výcvik, metody Selfbalancing, vyvinutý mou drahou kamarádkou Kateřinou Hrabec, kombinující v sobě kraniosakrální biodynamickou terapii, bodyterapií a další metody, jako celek Selfbalancing pracuje s tělem a myslí zároveň, uvádí v soulad celý náš systém s matricí zdraví, oslovuje naše sebeléčebné procesy a vše se děje jakoby samo, ošetřující je němým svědkem, průtokem a ochráncem prostředí, kde se léčení děje. Všechny tři výcviky (konstelační, taneční, bodywork) se mi odehrály v časovém období dvou let, uchopily, shrnuly a orámovaly vše, co mi na mé cestě pomáhalo a ukázalo se v mém životě jako podporující a smysluplné. O tyto plody a dary se velice ráda dělím s lidmi mně blízkými.
Mám kořeny v Iráku a svým rodičům skláním hlubokou poklonu za to, že absolvovali tak náročný přechod mezi kulturami tak rozličnými, vím, jak náročné to pro ně bylo a i když to tak nezamýšleli, tak to vše ustáli a dali mně a mé mladší sestře ten nejlepší základ, na kterém plnohodnotně stavíme své životy tak, jak nejlépe dovedeme. Jsem mámou dvou synů, každý má jiného otce a i svým mužům děkuju, že jsem v nich, jak v zrcadle mohla uvidět, kdo jsem a kde se zrovna ve svém vývoji nacházím.

Událost je ukončena.

Datum

02 Pro 2023
Události vypršely

Čas

10:30 - 17:30

Umístění

Lesní studio ShantiRa v Rymani
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content