Nevyčerpané finanční prostředky na provoz školy půjdou zpět do školství

Rada města přijala usnesení, kterým umožní ušetřené peníze z nevyčerpaných prostředků na provoz Základní školy Komenského 420 vrátit zpět do školství.

Základní škola nevyčerpala celou dotaci města určenou na provoz, z původní částky jí zbyly finanční prostředky ve výši 1.334.655,99 Kč. Hlavním důvodem bylo snížení výdajů za energie v době, kdy probíhala distanční výuka a děti nebyly přítomny ve škole.

Logickým krokem by byl návrat všech nevyčerpaných finančních prostředků do rozpočtu města. Přesto Rada města rozhodla, že částku ve výši 334.655,99 Kč ponechá v Rezervním fondu školy, aby mohla být využita pro zlepšení prostředí školy. Je pravděpodobné, že i v kalendářním roce 2021 zůstanou kvůli přetrvávající distanční výuce v kapitole provozu nedočerpané prostředky. Rada města dále rozhodla, že zbývající 1.000.000 Kč bude využit jako investice do dalších školních prostor, například rekolaudaci družinových tříd na učebny v Pavilonu nebo prostory po Fabiánku v Domově pro seniory na třídu mateřské školy, čímž dojde k navýšení potřebných kapacit.

Luboš Kožíšek

 

Sdílejte na sociálních sítích

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content