V Edenu vyroste nové víceúčelové hřiště

„Víceúčelové v Edenu bylo jedním z projektů, který si vybrala hlasováním veřejnost v rámci Participativního rozpočtu v roce 2018. Na realizaci si ale muselo počkat 5 let,“ vysvětluje starosta Petr Digrin.

Půjde o hrací plochu o rozměrech 13 × 24 metru s polyuretanovým povrchem EPDM červené barvy. Bezpečnost zajistí 4 metry vysoké oplocení: dole bude do výšky 1 metr dřevěný mantinel z fošen žlutohnědé barvy, nad ním bude zelená polypropylénová síť. Do areálu povedou dvě vstupní branky.
Součástí hřiště budou dvě pevně zabudované branky na fotbálek o šířce 3 metry. Ke hraní streetballu (městská forma basketbalu) budou sloužit dva koše napevno zabudované v oplocení. Hřiště je uzpůsobeno i pro volejbal i nohejbal a má zasouvací sloupky pro upevnění sítě.

„Na nové hřiště se vyloženě těším. Máme dva malé kluky, kteří se potřebují venku vyřádit. Budeme to mít z domova kousek a kluci z něj budou mít určitě radost. Eden je plný dětí, takže hřiště ocení nejen děti, ale i maminky, protože mít hřiště za rohem společně se sousedy, se kterými často trávíte čas je velký bonus. Navíc se mi líbí, že není vyloženě dětské, ale nabízí sportovní vyžití i nám dospělým,“ chválí záměr města Anna Jirsáková, která V Edenu bydlí.

Zhotovitelem bude firma Linhart spol. s r.o. Hřiště by mělo být dokončeno do konce května 2023.

Lokalita, ve které bude nové hřiště stát (kontejnery byly posunuty o 50 metrů dále)

 

Práce na hřišti byly zahájeny kolem poloviny dubna

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content