Mění se podmínky pro izolaci a karanténu (od 19. 2.)

Od soboty 19. února 2022 Vláda České republiky mění podmínky pro izolaci osob nakažených covid-19.

  • Skončí testování ve firmách a školách, poslední testování ve školách proběhlo v pondělí 14. února. V testování zaměstnanců by měli pokračovat poskytovatelé lůžkové a jednodenní zdravotní péče, domovy pro seniory, pro osoby se zdravotním postižením nebo domovy se zvláštním režimem.
  • Izolace po nákaze koronavirem prodlužuje z pěti na sedm dní, naopak se ruší karanténa, do které lidi chodili například po rizikovém kontaktu s nakaženým
  • Zvyšuje se maximální počet účastníků hromadných akcí na 500, pro sedící diváky podle kapacity (při počtu nad 1000 sedících bude možné obsadit polovinu zbývající kapacity). Do 18. února platí limit 100 účastníků na akcích nebo nejvýše 1000 sedících. Podmínky pro sedící diváky se týkají například uměleckých představení, sportovních utkání, kongresů a vzdělávacích akcí. Ostatními hromadnými akcemi jsou spolkové, kulturní, sportovní, tradiční a další podobné akce nebo slavnosti.
  • Skončí možnost využívat pracovní karantény pro zaměstnance zdravotnických, sociálních a dalších zařízení. Ve většině z nich bude pokračovat pravidelné antigenní testování zaměstnanců. Vztahovat se ale bude jen na neočkované či lidi, kteří nemoc neprodělali v posledním půl roce.

Facebook
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content