Zastupitelé rozdělili spolkům na činnost v roce 2024 rekordní částku

Na svém posledním letošním zasedání, ve středu 13. prosince 2023, rozdělili mníšečtí zastupitelé finanční příspěvky mezi 36 žadatelů.

Celkem bylo pro tyto účely alokováno 2 736 599 Kč, které byly určeny na podporu sportovních i volnočasových nesportovních aktivit místních spolků a občanů v roce 2024. 

Jedná se tak o vůbec nejvyšší částku, kterou dosud radnice vyčlenila na podporu činnosti mníšeckých spolků! 

Pro sport byla určena částka 1 415 200 Kč, volnočas dostal 996 399 Kč, na investice bylo vyčleněno 325 tisíc Kč (rozděleny pouze pro sport, ve volnočasu nikdo o příspěvek nežádal).

„Letos o příspěvky na činnost požádalo o tři spolky více, než tomu bylo v minulém roce. Díky rozhodnutí zastupitelů jsme ale mezi ně mohli rozdělit částku o téměř 880 tisíc vyšší než loni! Z tohoto důvodu se nám tentokrát podařilo uspokojit finanční požadavky téměř všech žadatelů,“ uvedla k navýšení financí pro spolky místostarostka Daniela Páterová a dodala: „Při hodnocení jednotlivých žádostí jsme postupovali podle přesně stanovených kritérií, která zohledňovala nejen počet členů žadatele do 18 let, bydlících v Mníšku pod Brdy, či stanovenou cílovou skupinu, ale také potřebnost projektů, které žadatelé v podané žádosti představili.“ 

V zájmu transparentnosti byla do rozdělování finančních příspěvků zapojena Komise pro vzdělávání, sport a volný čas jako poradní orgán Rady města Mníšek pod Brdy, která dodané žádosti posoudila a navrhla rozdělení peněz mezi jednotlivé žadatele. Na základě jejího doporučení odsouhlasila beze změn navržené částky rada města a finálně je schválilo zastupitelstvo.
Žadatelé si letos řekli o částku v celkové výši 3 448 050 Kč, nicméně pro rozdělení mezi jednotlivé spolky byla na rok 2024 určena částka zhruba o pětinu nižší.
Během ledna 2024 budou zástupci žadatelů uspokojených v příspěvkovém řízení vyzváni k podpisu Veřejnoprávních smluv.

Přehled rozdělených finančních příspěvků mezi jednotlivé žadatele ke stažení ZDE.

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content