Vychází červnové číslo Zpravodaje městečka pod Skalkou

Najdete v něm zajímavý rozhovor se sestrami Andreou Tkáčovou a Beátou Fehérovou, které od března provozují novou kavárnu a bistro Tady & Teď v přízemí Pavilonu.
Dozvíte se o tom, že pro pohybově znevýhodněné občany byla ve zdravotním středisku instalována šikmá schodišťová sedačka s elektrickým pohonem, která jim umožní pohodlnou přepravu k lékařům ordinujícícím v 1. patře. Seznámíme vás s vítězi mníšecké Výzvy 10 000 kroků, kterou ovládla rodina Arnoltových. Najdete tu také informace o tom, jak pokračuje budování Komunitní zahrady u městské knihovny a květnaté louky vedle kostela na náměstí. V rubrice “Mníšek pomáhá Ukrajině” se dočtete o tom, že sbírka materiální pomoci běžencům byla přesunuta do Městského kulturního střediska.
Obsahuje také pozvánky na zajímavé kulturní a společenské akce konané v našem městě i okolí během měsíce června. Nechybí ani informace z činnosti mníšeckých sportovních a volnočasových spolků i příspěvkových organizací.
V rubrice Podporujeme mníšecké podnikatele vás seznámíme s oblíbeným Kafe Plechofka a novým Papírnictvím Kreativ v Čisovické ulici.
V rubrice Historie si připomeneme případ zlodějky odhalené hluchoněmým svědkem, ke kterému došlo v našem městě před 132 lety. 
Tentokrát nechybí ani populární Křížovka a Spojovačka.
Tištěný Zpravodaj najdete poslední květnový víkend ve vašich poštovních schránkách. Vydání si ale můžete stáhnout a přečíst již nyní na tomto ODKAZU.

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content