Vláda uspíšila harmonogram uvolňování mimořádných omezení – od 24.4.

Vláda na svém čtvrtečním zasedání (23.4.) proměnila kompletně pravidla v boji proti nákaze koronavirem v České republice. Opřela se přitom o zlepšující se epidemiologickou situaci.

Vláda od pátku 24.4. ruší zákaz volného pohybu osob. Lidé se zároveň budou moci ve volném prostoru pohybovat ve skupinách deseti osob, a ne maximálně dvou, jak platilo dosud.
Stejně tak od pátku budou lidé moci opět cestovat do zahraničí. Týká se to i dovolených. Při návratu do vlasti se lidé budou muset prokázat negativním testem na koronavirus, nebo budou muset jít do dvoutýdenní karantény.*

Od pondělí 27. dubna budou moci otevřít:

  • Provozovny do 2 500 m2 pokud nejsou v nákupních centrech nad 5 000 m2 (netýká se provozoven, které budou otevřeny v dalších etapách)
  • Autoškoly
  • Posilovny a fitness centra bez využití zázemí (sprchy, šatny)
  • Bohoslužby do 15 osob za přesně definovaných podmínek
  • Knihovny
  • Zoologické, botanické a dendrologické zahrady (venkovní prostory)

Informace týkají se školství najdete ZDE

Více informací k aktualizovanému harmonogramu najdete na webových stránkách VLÁDA ČR

* Občané ČR i cizinci s povolením vstupu na naše území mají od půlnoci 27. dubna 2020 dvě možnosti příjezdu do ČR: nástup 14denní karantény nebo předložení potvrzení o absolvování testu vydané lékařem či orgánem ochrany veřejného zdraví potvrzující, že u nich byl proveden test na přítomnost covid-19 s negativním výsledkem. Test nesmí být starší než čtyři dny a zajišťuje si ho osoba sama na vlastní náklady.

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content