Od 27.4. mohou otevřít velké obchody, autoškoly nebo posilovny

V rámci postupného uvolňování mimořádných omezení se od pondělí 27.4. 2020 otevřou následující provozy a činnosti:

  • Provozovny do 2 500 m2 (včetně turistických informačních center) pokud nejsou v nákupních centrech nad 5 000 m2 (netýká se provozoven, které budou otevřeny v dalších etapách)
  • Autoškoly
  • Posilovny a fitness centra bez využití zázemí (sprchy, šatny)* – informace o provozu mníšeckého fitness Bron Gym najdete ZDE
  • Bohoslužby do 15 osob za přesně definovaných podmínek
  • Knihovny – informace o provozu mníšecké městské knihovny najdete ZDE
  • Zoologické, botanické a dendrologické zahrady (venkovní prostory)
 
Všichni provozovatelé budou muset splnit přísné hygienické podmínky a nároky, například na dodržování nejméně dvoumetrového odstupu mezi zákazníky, na dezinfekci či na vybavení prodejen. Například zákazníci v prodejnách s oblečením si nebudou moci zboží zkoušet, zoologické zahrady zase mohou prodávat vstupenky jen on-line a to tak, aby se v areálu nenacházelo více než 150 osob na hektar plochy.
 
Vláda také souhlasila s rozhodnutím ministra zdravotnictví zrušit zákaz přijímat pacienty do lázeňské rehabilitační péče. Lázeňská zařízení budou ale moci ubytovávat klienty jen po jednom v pokoji s výjimkou členů společné domácnosti, omezeno bude i společné stravování a skupinové procedury.

Informace týkající se školství najdete ZDE

 

Povolení se nadále netýká provozoven ve velkých nákupních centrech nad 5 000 m2, které nemají vlastní vstup zvenku, stravovacích zařízení s výjimkou prodeje výdejním okénkem a také provozoven, ve kterých dochází ke kontaktu poskytovatele služby s povrchem těla zákazníka.

 
V následujících týdnech dojde k otevírání dalších provozoven, služeb a obchodů:
 
Zda se ale nakonec prodejny a další činnosti otevřou podle plánu, bude záležet na tom, jak se bude v České republice vyvíjet epidemiologická situace.

 

* Manuál České komory fitness ohledně otevření provozu fitness center ke stažení ZDE

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content