Soubabí aneb Sešly jsme se u stojanu – výstava

Vernisáž výstavy SOUBABÍ:

První srpnovou neděli se v budově bývalého skaleckého kláštera konala vernisáž společné výstavy pěti malířek, které se sami s nadsázkou nazývají SOUBABÍ.
Malířky JANA DERNOVŠKOVÁ, LENKA KUROVSKÁ, LADA RINDOŠOVÁ, MARIE UŠELOVÁ a MIRKA WURMOVÁ se poznaly při studiu na výtvarné škole Atelier Prima Praga. Od té doby je pojí společné přátelství, láska k přírodě a malování, a dokonce spolu vyrážejí i na dovolené. Umelecké pojmenování SOUBABÍ jim dala jejich kamarádka na základě zaslané společné fotografie z dovolené v Orlických horách.
Příjemný hudební doprovod při vernisáži zajistilo DUO ROMANTICO: Maria Zigmund (zpěv) a Ladislav Vrchota (klavír a zpěv). Nejdříve se snažili přivolat slunečné počasí dvěma anglickými songy George Gerschwina opěvujícími léto, potom se pustili do italštiny a zazpívali romantickou Aria od Daria Baldan Bemba a Come Vorrei od u nás kdysi populárních Ricchi e Poveri.
Společnou výstavu pěti malířek SOUBABÍ můžete navštívit až do konce srpna. Klášter je otevřen denně (kromě pondělí) do 17 hodin. V pracovních dnech od 13:00, o víkendech od 10:00.
Fotografie z vernisáže najdete na: www.facebook.com/media/set/?vanity=mnisekpodbrdy&set=a.300353362665141

Událost je ukončena.

Datum

05 Srp 2023
Události vypršely

Čas

10:00 - 17:00

Umístění

Klášter na Skalce
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content