Open Air festival CIHLAFEST

Open Air festival CIHLAFEST zažije premiérové představení Cirku La Putyka „Kabaret Dynamit“

Jubilejní ročník festivalu CIHLAFEST nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční v sobotu 21. srpna. Po roční pauze na dvou scénách v zahradách chráněného bydlení vystoupí od 11 hodin herci, hudebníci, žongléři a artisté. Návštěvníci se mohou těšit na koncert a workshop s FaraBandem, interaktivní prožitkové Divadlo fórum, velkolepé cirkusové představení Varieté Sociále v podání CIRKUS PACIENTO, divadelní spolek Riyo a jeho pásmo skečů, scének a někdy i písní. V 19.30 zakončí festival CIRK La Putyka svou premiérou novocirkusové kabaretní koláže Kabaret Dynamit.

K letní prázdninové sobotě tento festival CIHLAFEST už prakticky neodmyslitelně patří. Zahrada Chráněného bydlení Fara v obci Slapy se na jeden den promění v místo pro pobavení a setkání milovníků divadla a muziky. Přesně tak to bude i letos, kdy se na dvou scénách představí v sobotu 21. srpna herci, hudebníci, artisté a nabídnou návštěvníkům pestrou mozaiku kulturního programu. Letošní rok se mohou malí i velcí návštěvníci stát i součástí vystoupení a koncertů, v rámci workshopů se budou nacvičovat cirkusové kousky, divadelní představení i bubenická show. Vstupenky je možné získat ve zvýhodněném online předprodeji na akcecihla.cz/cihlafest.

Večer bude patřit bravůrním artistickým výkonům profesionálního soboru CIRK La Putyka, který se představí v novocirkusové kabaretní koláži Kabaret Dynamit v režii Ethana Lawa, stálého člena Cirku La Putyka. Letošní premiérové vystoupení začne v 19.30 a publiku budou představeny současné a tradiční cirkusové výstupy, která jsou plná radosti z opětovného setkání artistů a diváků. Přijďte se nechat nabít na zbytek léta. Návštěvníci budou mít možnost vidět členy souboru Cirk La Putyka i výjimečné hosty světových jmen v přátelském artistním souboji mladší a starší cirkusové generace o váš potlesk. Zažijete elektrizující show, ve které smích střídá údiv a slzy úžas. Nebude nouze o smích i dojetí, budete chtít tančit a zpívat a nebude se vám chtít domů. Nechte se svést barvami, energií a hravostí!

Po roční pauze je připraveno hravé vyžití a zapojení hlavně pro děti všech věkových kategorií. Již od desíti hodin si mohou užít workshop s velkými bublinami a vyřádit se ve výtvarných dílnách. Během dne bude k dispozici bazének a trampolína. Také divadelním představením budou předcházet workshopy, kde se z malých návštěvníků stanou profesionální herci, cirkusáci i bubeníci. Mezi divadly se již v 11 představí Divadlo Fórum s interaktivní, moderní pohádkou s výstižným názvem „Tak to prostě je!“. Po poledni přijede CIRKUS PACIENTO se svým velkolepým cirkusovým představením Varieté sociale, kde bude možné vidět na vlastní oči opravdu exotická stvoření!

O hudební zážitek a společné bubnování, do kterého se můžou zapojit jak malí, tak velcí, se od 16.00 postará FaraBand. Hudební seskupení FaraBand vzniklo na základě pravidelných muzikoterapií klientů chráněného bydlení Slapy. “Seskupení letos plánuje v rámci Cihlafestu zapojit i veřejnost. Tím by mohl vzniknout naprosto ojedinělý zážitek a prožitek” říká Petra Škorpíková, umělecká vedoucí a zpěvačka FaraBandu. A denním finišem bude od 17.00 oblíbený Amatérský divadelní spolek RiYo s pásmem scének a skečů z vlastní tvorby, které nazvali příznačně Bez_Sýtka (cenzurou neprosáté pásmo scének a skečů) aneb Mladí a neklidní prýští…

Program se ještě rozrůstá a dolaďuje, tak se určitě vyplatí si aktuality zkontrolovat na https://www.akcecihla.cz/cihlafest/
Zvýhodněný předprodej vstupenek: https://www.akcecihla.cz/cihlafest/predprodej-vstupenek/
Fotogalerie: https://www.zonerama.com/akcecihla/Album/7393386

Kontakt na pořadatele:
Soňa Cimalová-koordinátor, tel. 773 920 989, cihlavakci@portus.cz
Dorota Šišková-komunikace s médii, tel. 731 037 512, propagace@portus.cz

Událost je ukončena.

Datum

21 Srp 2021
Události vypršely

Čas

11:00
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content