Obrazy Aleny Kulhánkové – výstava

Vernisáž výstavy obrazů Aleny Kulhánkové (4. 8.):

V návštěvníky zcela zaplněném prostoru skaleckého kostelíka sv. Máří Magdalény se konala vernisáž výstavy obrazů ALENY KULHÁNKOVÉ. Úvodní slovo obstaral její přítel, umělecký kovář Zdeněk Slavata. Oba umělci neodmyslitelně patří ke Kytínu a jejich Kovárna pro radost přispívá k neopakovatelnému geniu loci této malebné obce.
Svá díla Alena Kulhánková tvoří originální technikou za použití přírodních materiálů, které poskytuje brdská příroda a mají charakteristický barevný odstín. Používá pigmenty jako jsou jíly, rašeliny, písky, opuka, kůry, květiny, popel z trempských ohníčků, hrabanka nebo i šťáva borůvek, jahod a ostružin.
O hudební doprovod se postarala zpěvačka a mníšecká kulturní referentka Tereza Pomajslová, na klávesy ji doprovázel Bedřich Gregorini. Návštěvníky vernisáže potěšili třemi evergreeny: Amazing Grace (americká ikonická píseň z konce 18. století), Holubí dům (původně Jiří Schelinger) a Moon River (Audrey Hepburn).
Prodejní výstavu můžete navštívit až do konce srpna. Kostelík je otevřen denně (kromě pondělí) do 17 hodin. V pracovních dnech od 13:00, o víkendech od 10:00.
Fotografie z vernisáže najdete na: www.facebook.com/media/set/?vanity=mnisekpodbrdy&set=a.298474199519724

Událost je ukončena.

Datum

01 Srp 2023
Události vypršely

Čas

13:00 - 17:00

Umístění

Kostelík sv. Máří Magdalény na Skalce
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content