BOOTERS – koncert rockové kapely

V rámci Skalecké pouti vystoupí v sobotu 18. července 2020 od 18:30 na mníšeckém náměstí F.X. Svobody kapela BOOTERS.

BOOTERS je česká kapela, založená v roce 2011. Styl je kombinací crossoveru, grunge a hard rocku s českými texty, taví na výrazném zpěvu, na dravosti kytary a úderné rytmice. Kapela hraje v klasické rockové sestavě: zpěv, kytara, basa a bicí.
BOOTERS mají za sebou koncerty po klubech i festivalech v celé ČR. Zahráli si mimo jiné po boku kapel jako jsou Uriah Heep, Dymytry, Arakain, Škwor, Doga, Traktor, Hämätom, Vilém Čok, Krucipüsk, Abraxas, Michal Pavlíček a další.

BOOTERS začali hrát v sestavě: Martin Šára (zpěv), David Strnad a Jiří Stárek (kytary), Martin Donát (basa), Vašek Machurka (bicí). S kapelou spolupracovala jako host zpěvačka Tereza Hálová. Na začátku roku 2017 dochází v BOOTERS k dramatické změně v sestavě. Kapela dál pokračuje ve složení Martin Šára (zpěv), David Strnad (kytara), Roman Freisleben (baskytara). Za bicími se v tomto roce střídá americký bubeník Jon Miller, host Petr Švihlík a teprve v listopadu 2017 nastupuje Václav Oškrdal.

BOOTERS mají za sebou dvě studiová alba – SOFIE (2013) a Na jeden den, na jednu noc (2017). V současnosti pracují na třetím albu.
Jejich skladba vyšla i na charitativní album „Srdci blíž“, na kterém se podíleli mj. také Petra Janů, Lešek Semelka, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Jana Kratochvílová.

V roce 2015 odehráli BOOTERS jako předkapela Dymytry turné Psy-Core, 2016 společně s kapelou MODESTY PRIDE klubové turné Ritual Tour, 2017 turné Prach a vzduch kapely TRAKTOR, 2018 turné Hard Werk kapely DOGA a Apage Satanas 20 let kapely Arakain , 2019 tour Jekyll & Hyde kapely Arakain a také tour DOGA 30 let.
Pravidelně vystupují na festivalech Masters Of Rock, Rock of Sadská, Basinfirefest i mnoha dalších.

Událost je ukončena.

Datum

18 Čvc 2020
Události vypršely

Čas

18:30
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content