V ZŠ Komenského šijí roušky pro Mníšek i okolí

V tuto chvíli již sice dosedlo první letadlo z Číny plné roušek, ale podle dostupných informací přivezlo materiál určený především pro lidi v první linii (zdravotníky, hasiče, policisty) a je to tak správně. Nicméně chránit se musíme všichni.

Doba nyní není jednoduchá. Přesto zůstaňme optimisty a pojďme se s tímto problémem poprat.
Je úžasné, co můžeme pozorovat okolo sebe. Drtivá většina lidí se snaží pomáhat si a zmírňovat dopady toho, co nás potkalo. Je nám všem zřejmě jasné, že v tuto chvíli nás „obyčejné lidi “ nikdo seshora neochrání.

Prosíme proto o prosté slovo „děkuji“ pro paní vychovatelky a asistentky naší základní školy, které velmi rychle pochopily, že „ kdo rychle dává, dvakrát dává”.
Přiznáme se, že jsme sami nečekali, že toho dokážou tolik. Do dnešního dne již kolegyně vyrobily a my jsme distribuovali více než 1 000 textilních roušek.
Samozřejmě toto je možné i díky spolupráci a kooperaci s paní Kristýnou Vávrovou, která rovněž maximálně pomáhá a se kterou se na distribuci domlouváme, ale dnes už i díky dalším lidem mimo školu, kteří se do této akce zapojili. Velký dík patří rovněž těm, kteří nám přinášejí materiál.

Na naše roušky se stojí nyní ve škole fronty. I když jsme již v první vlně dodávali roušky do několika lékařských ordinací a lékáren, poté, co jsme v minulém týdnu uspokojili většinu poptávky zejména ze strany našich seniorů, budeme v tomto týdnu tuto nabídku resp. distribuci opakovat.
Výdej roušek tak bude pokračovat každý všední den v době od 8:00 hod do 12:00
ve vrátnici školy. Dostupnost roušek si můžete předem ověřit na telefonu 774 498 008.
Opět budeme nabízet roušky Domovu pro seniory, kde se nám podařilo, díky facebookové výzvě a další dodávce od paní Vávrové, vykrýt prvotní absolutní absenci roušek.

Mimochodem, pověst našich roušek již překročila pověst mníšeckého regionu. O našich rouškách se dozvěděla jedna pražská nemocnice, která měla tohoto materiálu stejný zoufalý nedostatek jako další zdravotnická zařízení, a poptala u nás jejich výrobu a dodání. My však samozřejmě přednostně zásobujeme Mníšek, případně další spádové oblasti .

Vidíme, co se děje, vidíme, jak lidé vzali iniciativu do vlastních rukou, pracují, bojují se situací a pomáhají si navzájem, nedělají to pro své osobní PR, dělají to proto, že je to potřeba, proto že chtějí nezištně pomoci a o to je to cennější.
Jsme rádi, že navzdory současné situaci jsme obklopeni takovou náladou, takovým souzněním. Proto věříme, že většina z nás má šanci se nákaze vyhnout a že za pár týdnů nebo měsíců se vrátíme k normálnímu životu.

Všem aktivním, kteří pomáhají, děkuje vedení ZŠ Mníšek pod Brdy

Facebook
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content