Zveřejňujeme aktualizovaný návrh Plánovací smlouvy se společností Ambeat

V rámci informovanosti občanů poskytujeme aktuální verzi návrhu plánovací smlouvy, ve které jsou zohledněny připomínky občanů i koaličních a opozičních zastupitelů. Tuto smlouvu bude zastupitelstvo projednávat až na svém příštím jednání v roce 2022.

Společnost Ambeat se zavázala, že na své náklady zrekonstruuje a položí nový koberec v ulici Řevnické v celé délce svých pozemků. Na základě podnětu zastupitelky Hany Kotoučové potvrdili zástupci společnosti Ambeat, že v areálu bude možné si byty pronajmout a nebo koupit družstevní podíl. Byty tedy nebudou prodávány do vlastnictví. Pokud tento družstevní podíl spadne do dědického řízení, je Ambeat připraven podíl vykoupit zpět, případně nový nabyvatel družstevního podílu bude muset splnit podmínky družstva.

Dále se společnost Ambeat nově zavazuje podniknout příslušné právní kroky k zajištění užívání areálu pro ubytování pouze osob ve věku 50 let a více. Na návrh zastupitelky Andrey Midkiff byla do návrhu smlouvy zařazena sankce, tj. smluvní pokuta ve výši 25 milionů Kč, pokud tuto podmínku společnost Ambeat nesplní. Také byl upřesněn příspěvek společnosti Ambeat na ČOV, u kterého si město může zvolit jak variantu plnění formou pěti bytů do majetku města, tak finanční plnění.

Starostka Magdalena Davis deklaruje, že město poskytne svým seniorům podporu tak, aby pro ně péče v budoucím areálu byla dostupná.

Doplňují informace ke stažení ZDE.

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content