Známe vítězné návrhy z letošního Participativního rozpočtu

V sobotu 14. října bylo ukončeno hlasování o návrzích v rámci participativního rozpočtu s názvem Nápad pro Mníšek 2023, kterého se zúčastnilo 540 občanů.

Do finále postoupilo, přes síto odborné komise složené z odborníků a zaměstnanců městského úřadu, celkem 9 návrhů, o kterých pak první dva říjnové týdny rozhodovala v hlasování veřejnost.

Mníšecká radnice pro letošní ročník Participativního rozpočtu vyčlenila částku ve výši 500 000 Kč, přičemž na realizaci jednoho návrhu má přijít maximálně polovina této sumy. Díky tomuto opatření tak budou realizovány dva návrhy.

Nejúspěšnějším návrhem s počtem 280 hlasů se stala Záchrana kostelíka sv. Máří Magdalény v těsném závěsu za ním skončilo Prostranství u Zadního rybníka s 274 hlasy.

„Za město Mníšek pod Brdy děkuji každému, kdo se do hlasování o letošním Participativním rozpočtu zapojil. Na prvních dvou místech se umístily návrhy na odvodnění fasády skaleckého kostelíku a zvelebení prostoru u Zadního rybníka, které si zvolila velká většina z 540 hlasujících. Těším se na jejich realizaci, která bude probíhat během příštího roku,“ zhodnotila výsledky místostarostka Daniela Páterová a dodala: „Zvláště děkuji všem 13 autorům, kteří nám své návrhy poslali. Znamenalo to pro ně obětovat kus svého volného času, a i když nakonec do závěrečného hlasování postoupilo jen devět z nich, vážím si jejich snahy přispět ke kultivaci veřejného prostoru.“

Výsledné pořadí:

 

Další statistiky:

 

 

 

 

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content