Vyjádření k příspěvku anonymního autora na téma „Rybníky“

Na facebookovém profilu Mníšecká drbárna byl ve čtvrtek 24. března 2022 zveřejněn příspěvek, jehož anonymní autor, aniž by si ověřil své domněnky a zjistil fakta, komentuje jedno z nových usnesení Rady města Mníšek pod Brdy.

Usnesením č. 31-128/2022 schválila Rada města na svém zasedání v pondělí 21. března spolupráci s ČRS, z.s. místní organizací Bohutín, na zajištění služeb hospodaření v Zámeckém a Zadním rybníku.

Město rybníky nikomu nepronajalo, bude si je spravovat samo ve spolupráci s nadšenci z Místní organizace Českého rybářského svazu z Bohutína. Spolupráce po dobu jednoho roku spočívá v zajištění následujícího servisu:

  1. Pravidelná kontrola vodních ploch.
  2. Pravidelné měření rozpuštěného kyslíku (O2) ve vodním prostředí.
  3. Pravidelné vedení TBD (technickobezpečnostní dohled) vodních děl dle sdělení MÚ Mníšek pod Brdy.
  4. Zajištění poradenství z hlediska rybářství a rybníkářství

 

Uvedené usnesení bylo přijato na základě e-mailu od mníšecké organizace Českého rybářského svazu o ukončení nájemní smlouvy, který vedení radnice obdrželo dne 9. listopadu 2021:

Dobrý den,
k 31.12.2021 končí rybářská organizace v Mníšku pod Brdy hospodářskou činnost – chov ryb na rybnících v Mníšku pod Brdy.
Nepožadujeme tímto automatické prodloužení nájemní smlouvy na rybník Zámecký a Zadní v Mníšku pod Brdy.
Děkujeme za dosavadní spolupráci-
Jaroslav Kulík
www.rybari-mnisek.estranky.cz

Schválení usnesení samozřejmě nebrání tomu, aby se péče o rybníky (a nejen o ryby) v budoucnu opět ujala místní organizace tak, aby rybníky sloužily místním obyvatelům.

Celý článek zaměřený na tuto problematiku si budete moct přečíst v nejbližším Zpravodaji městečka pod Skalkou, který vyjde první dubnový víkend.

Dana Dalešická, místostarostka

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content