Vyjádření k dezinformacím ohledně MŠ 9. května

Tuhle hozenou rukavici prostě musím zvednout. Minulý týden zveřejnil bývalý starosta Mníšku pod Brdy na oficiálním webu Starostové a nezávislí další „fake news“ zprávu, která je – jak je dobrým zvykem ve tvorbě fake news – částečně pravdivá a částečně smyšlená. Je v ní kopie faktury s položkou od právníka, která zní „Analýza postupu odvolání ředitelky MŠ a ukončení pracovního poměru dle příslušných právních předpisů“, která dle Petra Digrina vypovídá o tom, že se současné vedení města snaží odvolat ředitelku základní školy…. . Co prosím?!

Pomíjím skutečnost, že „MŠ“ znamená „Mateřská škola“, což pan Digrin velmi dobře ví. Pomíjím také skutečnost, že pan Digrin nepožádal o vysvětlení položky na faktuře (coby současný zastupitel by na to měl právo a já bych mu ochotně odpověděla) a zveřejnil ji způsobem, jako by se jednalo o jakýsi usvědčující důkaz z nekalých praktik. Přitom jakékoli faktury MěÚ nejsou žádnými utajovanými dokumenty – naopak kdokoli, koho zajímají městské finance, si může o jakoukoli z nich požádat. A z důvodu transparentnosti služeb uvádějí právníci konkrétně, čím se zabývají (schovat by se to dalo snadno, jak je vidět na nicneříkajících fakturách právníků z období starostování pana Digrina).

S čím tedy položka na faktuře skutečně souvisela? S prošetřením podnětu na ředitelku mateřské školy, který vedení města obdrželo. Vzhledem k tomu, že Město coby zřizovatel mateřské školy má POVINNOST se takovými podněty zabývat, byla v tomto případě zadána právní analýza, jak postupovat, včetně možnosti odvolání. S předchozím osobním rozhovorem a doporučení odchodu do důchodu (který jsem s paní ředitelkou skutečně vedla s vědomím a souhlasem všech radních) tento krok vůbec nesouvisel. A už vůbec nesouvisel se základní školou, ve které pan Digrin (záměrně?) rozdmýchal úzkostné emoce z neexistujícího ohrožení odvolání ředitelky, a to jak mezi učiteli, tak i některými rodiči. Toto zahrávání si s lidmi považuji od něj coby bývalé hlavy našeho města za zcela neprofesionální, nezodpovědné a neetické.

                                                     Magdalena Davis, starostka města Mníšek pod Brdy

Výše zmiňovaný článek najdete ZDE

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content