Vychází květnové číslo Zpravodaje městečka pod Skalkou

Najdete v něm zajímavý rozhovor se sládkem Matějem Žabou, který se díky své profesi dostal z Mníšku pod Brdy až do Mexika a Jižní Koreje.
Dozvíte se o tom, že se od začátku května budou na mníšeckém městském úřadě prodávat povolení k lovu na Zámeckém rybníku. Pejskaře informujeme o instalaci nových 15 košů určených pro sběr exkrementů po jejich čtyřnohých miláčcích. Upozorňujeme na množící se krádeže dřeva i na dopadení pachatelů jedné z nich díky informaci od veřejnosti. Ohlédneme se za úspěšnou akcí “Uklízíme Mníšek”, během níž jsme s dobrovolníky zbavili naše město více než tuny odpadků. V rubrice “Mníšek pomáhá Ukrajině” se dočtete o fungování školky pro ukrajinské děti a o intenzivních kurzech češtiny pořádaných pro běžence.
Najdete tu také pozvánky na zajímavé kulturní a společenské akce konané v našem městě během měsíce května. Nechybí ani informace z činnosti mníšeckých sportovních a volnočasových spolků i příspěvkových organizací.
V rubrice Podporujeme mníšecké podnikatele vás seznámíme se sociálním podnikem Pasta Fidli a Romanem Lepším, majitelem firmy AVBOX.
V Mníšeckém místopisu se podíváme na historii vily v Kamenném, kterou během 2. světové války postavil příslušník protinacistického odboje a po jeho tragické smrti ji jako konfiskát získal gestapák.
Tištěný Zpravodaj najdete poslední dubnový víkend ve vašich poštovních schránkách. Vydání si ale můžete stáhnout a přečíst již nyní na odkazu:
www.mnisek.cz/wp-content/uploads/2022/04/Zpravodaj_kveten_2022.pdf

Sdílejte na sociálních sítích

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content