Vychází květnové číslo Zpravodaje městečka pod Skalkou

Najdete v něm zajímavý rozhovor se sládkem Matějem Žabou, který se díky své profesi dostal z Mníšku pod Brdy až do Mexika a Jižní Koreje.
Dozvíte se o tom, že se od začátku května budou na mníšeckém městském úřadě prodávat povolení k lovu na Zámeckém rybníku. Pejskaře informujeme o instalaci nových 15 košů určených pro sběr exkrementů po jejich čtyřnohých miláčcích. Upozorňujeme na množící se krádeže dřeva i na dopadení pachatelů jedné z nich díky informaci od veřejnosti. Ohlédneme se za úspěšnou akcí “Uklízíme Mníšek”, během níž jsme s dobrovolníky zbavili naše město více než tuny odpadků. V rubrice “Mníšek pomáhá Ukrajině” se dočtete o fungování školky pro ukrajinské děti a o intenzivních kurzech češtiny pořádaných pro běžence.
Najdete tu také pozvánky na zajímavé kulturní a společenské akce konané v našem městě během měsíce května. Nechybí ani informace z činnosti mníšeckých sportovních a volnočasových spolků i příspěvkových organizací.
V rubrice Podporujeme mníšecké podnikatele vás seznámíme se sociálním podnikem Pasta Fidli a Romanem Lepším, majitelem firmy AVBOX.
V Mníšeckém místopisu se podíváme na historii vily v Kamenném, kterou během 2. světové války postavil příslušník protinacistického odboje a po jeho tragické smrti ji jako konfiskát získal gestapák.
Tištěný Zpravodaj najdete poslední dubnový víkend ve vašich poštovních schránkách. Vydání si ale můžete stáhnout a přečíst již nyní na odkazu:
www.mnisek.cz/wp-content/uploads/2022/04/Zpravodaj_kveten_2022.pdf

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content