Vláda ČR dále rozvolňuje protiepidemiologická opatření – od 8. 6.

Od úterý 8. června 2021 přivítá Česká republika další vlnu rozvolňování proticovidových opatření.

  • Nově nebudou muset při výuce nosit roušky žáci ani učitelé ve všech krajích (s výjimkou Zlínského, Jihočeského a Libereckého kraje). O přestávkách a ve společných prostorách povinnost nošení roušek zůstává.
  • Zkoušky na školách a vysokých školách v celé ČR bude možné konat bez roušek, a to za dodržení dvoumetrových rozestupů.
  • Nově se může zvýšit počet diváků na kulturních akcích na 1 000 uvnitř a 2 000 venku. Stále bude pro návštěvníky platit nutnost mít zakryté dýchací cesty a prokázat se buď certifikátem o očkování, negativním testem, či dokladem o prodělání nemoci covid-19.
  • Roušky nebudou muset nosit lidé v zaměstnání, pokud mají své místo (s výjimkou Zlínského, Jihočeského a Libereckého kraje). Změna se ovšem netýká společných prostor, jako jsou šatny či jídelny.
  • K prokázání bezinfekčnosti budou od úterý všude platit všechny druhy testů na koronavirus včetně samotestů nebo čestné prohlášení.
  • Bazény, wellness centra či sauny budou moci nově naplnit kapacitu na 50 procent, v provozech nebudou návštěvníci muset nosit roušky.

 

Mimořádné opatření Vlády ČR – omezení maloobchodního prodeje a služeb je ZDE.
Mimořádné opatření Vlády ČR – omezení provozu škol a školských zařízení je ZDE.
Mimořádné opatření Vlády ČR – ochrana dýchacích cest je ZDE.

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content