Vláda ČR dále rozvolňuje protiepidemiologická opatření – od 8. 6.

Od úterý 8. června 2021 přivítá Česká republika další vlnu rozvolňování proticovidových opatření.

  • Nově nebudou muset při výuce nosit roušky žáci ani učitelé ve všech krajích (s výjimkou Zlínského, Jihočeského a Libereckého kraje). O přestávkách a ve společných prostorách povinnost nošení roušek zůstává.
  • Zkoušky na školách a vysokých školách v celé ČR bude možné konat bez roušek, a to za dodržení dvoumetrových rozestupů.
  • Nově se může zvýšit počet diváků na kulturních akcích na 1 000 uvnitř a 2 000 venku. Stále bude pro návštěvníky platit nutnost mít zakryté dýchací cesty a prokázat se buď certifikátem o očkování, negativním testem, či dokladem o prodělání nemoci covid-19.
  • Roušky nebudou muset nosit lidé v zaměstnání, pokud mají své místo (s výjimkou Zlínského, Jihočeského a Libereckého kraje). Změna se ovšem netýká společných prostor, jako jsou šatny či jídelny.
  • K prokázání bezinfekčnosti budou od úterý všude platit všechny druhy testů na koronavirus včetně samotestů nebo čestné prohlášení.
  • Bazény, wellness centra či sauny budou moci nově naplnit kapacitu na 50 procent, v provozech nebudou návštěvníci muset nosit roušky.

 

Mimořádné opatření Vlády ČR – omezení maloobchodního prodeje a služeb je ZDE.
Mimořádné opatření Vlády ČR – omezení provozu škol a školských zařízení je ZDE.
Mimořádné opatření Vlády ČR – ochrana dýchacích cest je ZDE.

Sdílejte na sociálních sítích

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content