Ve třech vybraných lokalitách startuje pilotní projekt třídění door to door

Od dubna letošního roku bude město Mníšek pod Brdy ve vybraných lokalitách testovat možnosti zavedení systému svozu tříděného odpadu přímo od jednotlivých nemovitostí.

Pilotní projekt
Konkrétně půjde o svoz papíru (modré popelnice) a svoz multikomodity plast + kov + nápojové kartony (dříve jen plastů – žluté popelnice).
Svoz směsného odpadu (černé popelnice) bude zachován tak jako doposud.

Do pilotních lokalit byly zařazeny následující oblasti:

  • „Nad nádražím“ -konkrétně ulice Luční,
  • „Na Madlenkách“ – například ulice Na Madlenkách, Na Vyhlídce, U Lesíka a další v okolí
  • „Optreal“ -ulice Sluneční a část ulice K Rybníčku od č. p. 1180 po č. p. 1169.


Důvodem pro výběr právě těchto lokalit byla přímá návaznost ulice na konkrétní hnízdo tříděného odpadu a jasně vymezená oblast rodinných domů.

Lokalita Na Madlenkách

 

Sluneční a K Rybníčku

 

Luční


Průběh testování

Test fungování a sběr zkušeností s novým systémem bude probíhat v těchto pilotních lokalitách po celý letošní rok až do jara roku příštího. Poté bude vyhodnocen a na základě získaných zkušeností a hodnocení efektivity dojde k jeho úpravě. Buď k rozšíření na další vhodné lokality, nebo k jeho zrušení.

Cíl systému D2D
Svoz tříděného odpadu přímo od nemovitostí, takzvaný DoorToDoor (D2D) systém, bude dobrovolný, a to jak v letošním roce v lokalitách pilotních, tak v letech příštích. Důvodem zavádění je snaha města docílit větší vytříděnosti směsného odpadu, a především větší čistoty vytříděného odpadu, a to jak papíru, tak plastů, kovu a tetrapaku. Zároveň bude odložení odpadu pro občany snazší, protože na hnízda budou docházet pouze s některými méně frekventovanými komoditami.

Informační schůzka
Pro obyvatele pilotních lokalit připravujeme informační schůzku k tématu možnosti zavedení svozu tříděného odpadu přímo od jejich domu. Na ní se dozví veškeré potřebné informace, například jak si systém zavést, kde a jak se registrovat, co se stane s hnízdy tříděného odpadu v jejich ulici, kdy se bude svážet, jak budou nádoby velké, jaké jsou termíny pro zavádění a další. Odpovíme také na všechny dotazy, které se budou tématu týkat.

Proto zveme všechny majitele domů z lokality Na Madlenkách, a z ulic Luční, Sluneční a z části ulice K Rybníčku na společnou informační schůzku k zavádění D2D systému, a to do Městského kulturního střediska (Na Oboře 610 – 1. patro) v pondělí 11. března od 19:00.

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content