Táborníci se vydali po stopách pražských pověstí

Letošní ročník příměstského tábora, který pořádala mníšecká knihovna v termínu od 15. do 19. srpna, se nesl v duchu pražských pověstí.

V pondělí dopoledne poté, co jsme se mezi sebou seznámili, jsme se vydali pomoci mistru Hanušovi se stavbou orloje. Děti daly dohromady všechny součástky a díly, které mistru chyběly, aby jeho dílo mohlo být dokonáno. A protože nám zbylo trošku času, postavili jsme pro permoníčky v lese domečky. Odpoledne se neslo v tvořivém duchu. Vyráběli jsme, již poněkolikáté, savovaná trička. Všem se moc povedla.
Úterý bylo náročné, protože jsme museli nejdřív pomocí šipek a různých úkolů najít Dalibora a pak ho osvobodit. Hlídal ho strážce, který měl nabité gule, ale nakonec se nám povedlo přes něj projít a Dalibora zachránit. Odpoledne jsme pak stavěli Karlův most a nebylo to vůbec jednoduché. Museli jsme si především sehnat materiál. Takže za slepicemi, aby nám daly vejce, pak je přehodit přes řeku. Několik vajec hod nepřežilo, bohužel ani cestu do knihovny. Takže jsme celkově donesli 17 vajec z 30. Obchodníci nám za vejce dali další materiál v podobě špejlí a modelíny. Všechny mosty udržely panáčka z lega.

Táborníci před budovou s laser game


Ve středu jsme putovali k Martině Pochmanové, která ukázala všechny své pastviny pro koně. Měli jsme to štěstí, že jsme mohli vidět i kroužkování ptáků, např. sýkorky koňadry nebo sojky. Martina nás nechala vyčistit koně a poníky. Za odměnu jsme se pak na nich mohli povozit. Po obědě a poledním klidu jsme si uplácali každý svého Golema a také jsme ze zbylých vajec udělali čtyři různé vajíčkové pomazánky.
Čtvrteční den se nesl v duchu celodenního výletu. Dopoledne jsme navštívili Muzeum strašidel a pražských pověstí, celým muzeem nás provádělo místní strašidlo a řeklo nám spoustu zajímavostí o Praze a jejích pověstech. Ještě jsme si se strašidlem zahráli několik her, dali svačinu a vzhůru do Muzea Alchymistů a Mágů staré Prahy, kde jsme viděli dílnu Mistra Kellyho. Nejvíce jsme se však těšili na odpoledne, protože pro nás byla zamluvená jedna aréna laser game v Hamleys. Tam jsme si to všichni moc užili. Někteří z nás v knihovně zůstávali ten den přes noc. Vyráběli jsme si pytlíčky na drobnosti, četli si hororové povídky, a nakonec nás čekala i tajuplná cesta se spoustou strašidel. Když bojovka skončila, zalezli jsme do svých pelíšků a spali až do rána.
Pátek byl poslední den. Po snídani jsme se vydali pro poklad. Nebylo to vůbec snadné. Nejdříve jsme museli rozluštit několik šifer, abychom zjistili, kde se poklad nachází. Byl v knihovně, avšak nebylo jednoduché se k němu dostat. Klíč byl schovaný v nějaké knize. Pomocí šifer, jiných klíčů a hledání v katalogu jsme se ke klíči dopracovali a mohli otevřít truhlu s pokladem. Vevnitř nás čekala odměna v podobě knihy Veverka a Myška v Praze a také omalovánek a bonbónů. Po obědě si nás začali vyzvedávat rodiče.

Těšíme se zase v příštím roce!

Děkuji každému, kdo se na přípravě a chodu příměstského tábora podílel. Jmenovitě: Markétě Paulové a Kateřině Poborské za pomoc na táboře, Gitě Otavové za přípravu programu a her, Gastro TEMAR s.r.o. za výborné obědy a Martině Pochmanové za návštěvu u koní, všem strašidlům na tajuplné cestě.

Nikola Bláhová

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content