Středočeský kraj ruší desetinu spojů ve veřejné dopravě – od 7. 3.

Od 7. 3. 2021 dochází k omezení veřejné dopravy ve Středočeském kraji o cca 10 %, společně s vydáním nových jízdních řádů. V naprosté většině případů se jedná o omezení na linkách s četnější frekvencí spojů tak, aby základní dopravní obslužnost obyvatel nebyla výrazně ohrožena.

Od 7. 3. 2021 bude provoz příměstských autobusů probíhat podle prázdninových jízdních řádů s ukončením nejdéle v cca 22:30.

Nové jízdní řády ke stažení ZDE:
317 – jízdní řád
320 – jízdní řád (platí od 13. 12. 2020)
321 – jízdní řád
393 – jízdní řád 
446 – jízdní řád
447 – jízdní řád
448 – jízdní řád
449 – jízdní řád (platí od 2. 11. 2020)

„Aktuální situace je obtížná pro všechny. V tuto chvíli se pak snažíme pro Vás udržet služby veřejné dopravy v rozumném rozsahu,“ říká Petr Borecký, radní pro veřejnou dopravu, a dodává: „Věříme, že přijatá opatření přijmou cestující s pochopením. Všem přejeme, aby tuto dobu přestáli ve zdraví.“

V důsledku vládních opatření významně poklesl v průběhu posledních 12 měsíců počet cestujících v hromadné dopravě, včetně autobusových spojů. Finanční ztráty, které tím dopravním firmám vznikly, zřejmě nakonec budou muset pokrýt obce, kraj i sami dopravci. Těžké období však ani zdaleka není u konce a nedostatek financí v dopravní obslužnosti teď musí chtě nechtě řešit Středočeský kraj.
Představení koncepce Středočeského kraje, která spočívá mimo jiné v 10% redukci spojů a navýšení cen jízdného, naleznete níže v dopisu radního pro oblast veřejné dopravy Mgr. Petra Boreckého.

Propad tržeb z prodaných jízdenek za loňský rok přesáhl kvůli nižšímu počtu cestujících více než půl miliardy korun. Ke zdražení by mělo dojít od 1. července 2021.

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content