Startuje projekt Nápad pro Mníšek. Radnice na něj vyčlenila půl milionu korun

projekty od obyvatel vyčlenila mníšecká radnice částku ve výši 500 000 Kč. Lidé mohou své veřejně prospěšné projekty přihlašovat do 1. května 2023.

Víte o něčem, co v našem městě chybí?
Chcete mít blízko domu nové dětské hřiště, odpočinkovou zónu, lavičky nebo více zeleně?
Pomocí participativního rozpočtu můžete své nápady uskutečnit!

Participativní rozpočet umožňuje lidem podílet se na utváření podoby města, ve kterém žijí. Funguje tak, že lidé podávají své návrhy, jak zlepšit své okolí a hlasují o tom, které z nich se budou realizovat za peníze z městského rozpočtu. Tím se vyslovují k prioritám rozpočtové politiky. Proces participativního rozpočtu stojí na přímé komunikaci mezi radnicí a občany. O projektech nakonec rozhodne veřejné hlasování (je plánováno na polovinu října 2023).

„Jsem ráda, že po dvou letech a pečlivé přípravě spouštíme v Mníšku pod Brdy další ročník participativního rozpočtu, který obyvatele zapojuje do spolurozhodování o využití peněz z rozpočtu města. Ať už jde o možnost podat vlastní návrh, tak také o zapojení veřejnosti do hlasování o předložených projektech. Možnost obyvatel podílet se na rozhodovacích procesech vede k získání větších vazeb na místo, kde žijí, proto se již nyní na všechny nápady moc těším,“ říká místostarostka Daniela Páterová a dodává: „Vyčlenili jsme půl milionu a na rozdíl od minulé verze bude realizace vítězného projektu ohraničena maximální sumou 250 000 Kč. Cílem této novinky je umožnit realizaci více navrhovaným projektům.“

HARMONOGRAM:TERMÍNY:
Zahájení podávání návrhů1. dubna 2023
Konec předkládání návrhů1. května 2023
Posouzení realizovatelnosti jednotlivých návrhů úředníkykvěten až červenec 2023
Návrhy prodiskutují občané mezi sebouzáří 2023
Hlasování veřejnosti1. až 14. října 2023
Realizace vítězných návrhů2023/2024

Podrobná pravidla letošního ročníku participativního rozpočtu najdete na webových stránkách www.napadpromnisek.cz.

Pro více informací můžete kontaktovat koordinátora Luboše Kožíška na e-mailu: lubos.kozisek@mnisek.cz nebo tel.: 739 452 837.

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content