Startuje hlasování o nápadech pro Mníšek i nové radnici

Od dnešního dne můžete ovlivnit, co se ve městě objeví nového. Radnice totiž spouští hlasování  o tom, jaké nápady občanů na zlepšení života v Mníšku vás nejvíc zaujmou. A můžete rozhodnout i o podobě nového městského úřadu. Hlasovat můžete až do 11. října, a to prostřednictvím www.napadpromnisek.mnisek.cz

Než začnete hlasovat, doporučujeme seznámit se s návrhy na novou radnici podrobněji na https://vote.d21.me/cs/info/napadpromnisek/5b910f8a15ca2805b4e4e2a3-podoba-nove-radnice, a s nápady v rámci participativního rozpočtu na https://vote.d21.me/cs/info/napadpromnisek/proposals

Hlasování probíhá prostřednictvím unikátního systému společnosti D21, který pracuje s plusovými a mínusovými hlasy. „Smyslem je docílit širší shody nad konkrétním nápadem. Hlasování je anonymní, dále je možné zahrnout doplňující údaje, které radnici umožní získat představu o tom, co dané skupiny preferují a lépe tak plánovat investice města,“ vysvětlil Filip Milde z D21.

Tři finálové návrhy na budovu nového městského úřadu, ze kterých můžete vybírat, se představily při veřejné prezentaci v červenci a krátce i v zářijovém Zpravodaji. Návrhy podané v rámci letošního prvního ročníku participativního rozpočtu jejich autoři z řad občanů měli možnost představit včera v Městském kulturním středisku. Z 9 podaných nápadů na to, jak menšími či většími novinkami zlepšit život v Mníšku, se jich prezentovalo 5. Podrobnosti o všech návrzích najdete na https://vote.d21.me/cs/info/napadpromnisek/proposals.

Malé i větší nápady na lepší život ve městě

Skupina obyvatel Edenu přišla do participace s návrhem na univerzální hřiště s umělým povrchem, které by sloužilo nejen dětem, ale i dospělým a bylo by v místě, kde v Edenu končí protihlukový val. „Chybí nám tady totiž prostor pro relaxaci. Zároveň by sloužilo
i jako místo komunitního setkávání,“ uvedla včera předkladatelka.

Představil se i návrh na altán a dětské prvky u nově vznikající cyklodráhy u ulice Za Rybníky. Počítá se skluzavkou, dvěma houpačkami a pískovištěm. „Inspiroval jsem se k tomu v nedalekých Černolicích,“ řekl autor nápadu.

Další z prezentovaných nápadů byl návrh na veřejné osvětlení v ulici Tovární na hrázi podél Zámeckého rybníka. „Lidé se tam nemůžou cítit bezpečně, protože v zimě kolem páté odpoledne to tam bez čelovky nejde,“ uvedl zástupce předkladatele návrhu.

Autorka návrh na bezpečnostní boxy na kola u školy zmínila, že řadu lidí, kteří by rádi jezdili ke škole na kole, odradí fakt, že je nemají kde bezpečně zaparkovat. „V současnosti jsou stání pro kola zezadu u tělocvičny, není tam dobře vidět a prší na ně. Věřím, že v případě pořízení boxů by do školy na kole jezdilo víc nejen dětí, ale i rodičů,“ vysvětlila autorka nápadu.

Poslední z včera prezentovaných nápadů byl návrh na učenlivé a hravé prvky pro děti a dospělé u dětských hřišť a na Skalce. „ Jedná se o podobné panely, které můžeme vidět například u naučných stezek. Na nich můžou být pexesa zaměřená například přírodovědně nebo na historii města a Skalky,“ řekl k tomu zástupce autora nápadu.

Do prvního ročníku participativního rozpočtu lidé do konce července přihlásili 10 návrhů (mezi přihlášené nebyl zařazen návrh od zastupitele, protože návrhy zastupitelů pravidla neumožňují-poz.red.). V červenci a srpnu proběhlo jejich hodnocení z hlediska realizovatelnosti a jeden z návrhů byl vyřazený, protože se nevešel do stanoveného finančního limitu. Projekty k uskutečnění podaných návrhů se musely vejít do  500 tisíc korun.

(foto:Petr Dvořák)

Sdílejte na sociálních sítích

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content