ROPID od března ruší autobusovou linku č. 321

Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID) informoval, že v souvislosti s dalším rozvojem systému Pražské integrované dopravy (PID) zruší příměstskou autobusovou linku číslo 321.

S platností od 6. března 2022 dojde ke zrušení stávající linky 321 (v trase Praha, Smíchovské nádraží – Mníšek p. Brdy, Stříbrná Lhota) a k začlenění spojů této linky do současných linek 317 a 320.

Autobusy se budou na zastávce “Mníšek p. Brdy, náměstí” pouze přečíslovávat. Pro cestující v autobusu se nic nemění (vystupovat nemusí), řidič autobusu jen přečísluje číslo linky na displeji.

Autobus na lince č. 317

Do jízdního řádu linky 317 tak budou převedeny všechny současné spoje linky 321 v úseku „Praha, Smíchovské nádraží – Mníšek p. Brdy, náměstí“. Spoje budou vedeny v identické trase, zastávkách a časových polohách, pouze budou zahrnuty v jízdním řádu linky 317.

Zbývající část stávající trasy linky 321 v úseku „Mníšek p. Brdy, náměstí – Mníšek p. Brdy, Stříbrná Lhota“ bude začleněna do linky 320. To znamená, že spoje současné linky 321 v úseku „Mníšek p. Brdy, náměstí – Mníšek p. Brdy, Stříbrná Lhota“ budou převedeny do „nové“ části linky 320.

Autobus na lince č. 320

Varianta trasy linky 320 a spoje vedené v úseku „Mníšek p. Brdy, náměstí – Mníšek p. Brdy, žel. zast. Rymaně“ se nezmění.

Nové jízdní řády (platné od 6. března 2022) najdete ke stažení:

Najdete tam rovněž srovnávací jízdní řády (žlutě podbarvené spoje a zastávky).

 

Ing. Jiří Vyčítal, vedoucí odboru příměstské dopravy ROPID

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content