Říjnové Slovo starostky

Vážení a milí spoluobčané,
volby do zastupitelstev obcí jsou za námi, podrobné informace o výsledcích v Mníšku se dozvíte ZDE. Účast byla letos těsně pod 50 %, což je o 3,3 % méně než v roce 2018, ale jinak je Mníšek stále mezi obcemi s nadprůměrně vysokou volební účastí.
V minulém čísle Zpravodaje jsem Vás informovala o několika chystaných dopravních omezeních, která budou v průběhu podzimu ovlivňovat dopravu v našem městě. Tím prvním je obnova povrchu dálnice D4, kvůli které bude v průběhu října uzavřen dálniční sjezd do města a zrušena autobusová zastávka Mníšek pod Brdy – závod, hlavní silnice. Pro sjezd z dálnice bude nutné v průběhu října využít sjezdy na Řitku nebo Kytín. Náhradní autobusové spojení mezi Mníškem a Příbramí bude linkou 317 na Dobříš a následně s přestupem na linku 395 do Příbrami. Na ranní spoje linky 317, kterými budou dojíždět mníšečtí žáci do středních škol v Příbrami, bude navazující spoj 395 na Dobříši čekat. Podrobný popis změny najdete ZDE. V době tisku Zpravodaje stále probíhalo jednání s ROPID o zachování přímého spoje mezi Mníškem a Příbramí přes jinou zastávku, o výsledku Vás budeme informovat hned, jak to bude možné. Tím druhým omezením je obnova povrchu Lhotecké ulice, konkrétně etapa od točny autobusu ve Stříbrné Lhotě na Kvíkalku. Firma PORR s.r.o. zažádala o dopravně-inženýrské opatření s termínem zahájení opravy od 11. října, po tomto termínu tedy, prosím, sledujte kanály města nebo místní vývěsky kvůli konkrétním dopravním omezením.
V průběhu října nás také čeká několik hudebních, společenských i sportovních událostí, např. v úterý 11. 10. se v kostele sv. Václava uskuteční koncert smíšeného pěveckého sboru Mikrochor, v sobotu 15. 10. budou opět v předzámčí oblíbené mníšecké trhy Najíme se a v pátek 28. října proběhne pod taktovkou místních sokolů od 14 do 17 hodin Sokolský běh republiky k výročí vzniku samostatného Československa. Je též pravděpodobné, že v průběhu října bude svoláno ustavující zasedání nového zastupitelstva pro volební období 2022-2026, pozvánku najdete včas na mediálních kanálech města a městských vývěskách.
Na závěr bych Vám já osobně ráda poděkovala za Vaši podporu ve volbách, ve kterých jste mi opět dali nejvyšší počet preferenčních hlasů ze všech kandidujících. Velmi si toho vážím. A bez ohledu na to, jak dopadne sestavování nové koalice, bych Vám ráda poděkovala i za uplynulé čtyři roky, ve kterých mi bylo ctí být Vaší starostkou.

Magdalena Davis

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content