Koronavirus

Prohlášení společnosti CAG k vývoji případu COVID-19 – k 28.7.

Vážení spoluobčané obce Kytín, Mníšek pod Brdy a celého regionu.

V návaznosti na zjištění případu jednoho infikovaného pracovníka nemocí COVID-19 z minulého týdne byla ihned plně odstavena výroba ve společnosti CAG, s. r. o. v prostorách společnosti v Mníšku pod Brdy.
Podle doporučení KHS byla zavedena karanténa a 7 nejbližších spolupracovníků bylo ve čtvrtek odesláno na testy do nemocnice Příbram.

V pondělí bylo na náklady naší společnosti otestováno dalších 39 zaměstnanců. Testy provedla společnost GHC pomocí odběrového vozu k naší velké spokojenosti přímo v areálu firmy CAG, s.r.o. Dnes nám bylo sděleno, že prokazatelně žádný z našich 39 testovaných zaměstnanců nebyl nakažen COVID-19. S těmito pracovníky obnovujeme výrobu. Sedm dalších pracovníků, kteří byli testováni v nemocnici Příbram na doporučení KHS, nemá ještě informaci o výsledku testu, a proto zůstávají v karanténě.

Po této velmi nepříjemné zkušenosti posledních dnů chci poděkovat Ing T. Červenkovi, který uvnitř naší firmy vše detailně organizoval, a také všem spolupracovníkům za disciplínu a velkou míru kolektivní odpovědnosti. Pokud kohokoli z Vás kolegů zaměstnavatelů v regionu postihne obdobná situace, mohu Vám jen doporučit, abyste postupovali samostatně a iniciativně. Poděkování patří pracovnicím KHS, které nás první den základním způsobem informovaly a pomohly nám zorientovat se v problematice. Ale dále jsme museli postupovat sami.

Ještě očekáváme výsledky zbývajících 7 osob testovaných v první vlně. Ti zůstávají bez příznaků nemoci doma. K očekávané podpoře od našeho státu se raději nebudu otevřeně vyjadřovat.

Ing. Michal Pomahač, jednatel CAG, s.r.o., dne 28.7. 2020

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content