Probíhají opravy komunikací, potrvají nejpozději do Velikonoc

Koncem března byly zahájeny opravy komunikací na téměř celém území města. Práce by měly být dokončeny nejpozději do Velikonoc.

Vzhledem k tomu, ze silnice jsou téměř všude v žalostném stavu a není ve finančních možnostech radnice, aby je opravila všechny ihned a v plném rozsahu, přistoupili jsme k variantnímu řešení. Některé z nich budou opraveny lokálními výřezy, další frézovanými velkoplošnými záplatami a jiné v celé ploše novým povrchem.
V těchto dnech proběhly základní opravy v Rymani, v ulicích Čisovická (křižovatka na Hladový vrch), Rymaňská, Švermova, Ke Škole, Kytínská a Nádražní (kolem hřbitova).

Zhotovitelem je firma Silnice Málek s. r. o.

Na přelomu května a června budou frézováním opraveny komunikace Pod Skalkou, Pražská a Dobříšská. Do dvou let je obě čeká kompletní rekonstrukce (investorem bude Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje): dost dlouhá doba na to, abychom to řešili pouhým záplatováním neustále se tvořících výtluků.

„V těchto dnech s Odborem správy majetku a investic pracujeme na přípravě podkladů pro další generální opravy, například kompletního povrchu od ulice Pražská na Malé náměstí a v dalších vytipovaných lokalitách. Paradoxně při tom narážíme na fakt, že my bychom chtěli opravovat komunikace ihned, ale dodavatelské firmy jsou natolik zaneprázdněné, že si na ně budeme muset chvíli počkat. Už dnes ale můžeme říct, že do konce letošního roku by mělo na území našeho města dojít, díky průběžně probíhajícím opravám, k výraznému zlepšení kvality silnic i chodníků,“ komentuje přípravy mníšecký starosta Petr Digrin.

Fréza v pilné práci v úseku u hřbitova
Finišer asfaltu na stejném místě
Asfaltování v Rymani
Asfaltování křižovatky ulic Kytínská a Dobříšská

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content