Pro Prahu se zpřísní pravidla pro nošení roušek – od středy 9. září

Hygienici v pátek 4. září 2020 oznámili další opatření, která přijali v souvislosti se šířením koronaviru.

V Praze budou od středy příštího týdne roušky povinné i v obchodech a restaurace i bary budou uzavřené mezi půlnocí a 6:00. Od pondělí 14. září budou muset žáci a studenti pražských škol nosit roušky ve společných prostorech.

Nejvýznamnějším lokálním ohniskem je za poslední týden Praha, která dosahuje denních průměrných přírůstků větších než 100 (cca 7,8 / 100 000 obyvatel). Aktuální situace již vykazuje znaky komunitního přenosu. Rizikové šíření nemoci zde v čase sílí, ve srovnání s předchozím týdenním obdobím dosahuje nárůstu o 38 %. Počet případů hlášených v Praze za 14 dní přepočtených na 100 tisíc obyvatel atakuje hranici 100.

Opatření v Praze:

  • Od 9. září budou provozovny stravovacích služeb uzavřeny mezi 0:00 a 6:00. Opatření se nevztahuje na provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny.
  • Od 9. září budou roušky povinné ve vnitřních prostorech provozoven určených pro prodej zboží (obchody) a ve vnitřních prostorech staveb a v prostorech, které s nimi funkčně souvisí (např. chodby v nákupních centrech).
  • Od 14. září bude platit povinnost nošení roušek také ve společných vnitřních prostorech škol (ZŠ, SŠ a VŠ), např. na chodbách. Výjimku mají mateřské školy. Povinnost nosit roušku se nevztahuje na učebny, třídy, tělocvičny a kabinety.
 

Kde plošně v celé ČR platí povinnost nosit roušky najdete ZDE.

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content