Pozvánka na prezentaci plánované anglicko-české bilingvní třídy

Zajímavou novinku pro školní rok 2023/2024 připravuje Základní škola Komenského 420 ve spolupráci s městem Mníšek pod Brdy, které je jejím zřizovatelem.

Bilingvní třída jako výzva
„Rodičům našich budoucích prvňáčků chceme nabídnout možnost širšího výběru vzdělávání. Kromě tříd s programem Začít spolu bychom rádi otevřeli i jednu anglicko-českou bilingvní třídu,“ nastiňuje novinku mníšecká místostarostka Daniela Páterová.
Rodiče jistě chystanou novinku ocení, neboť řada z nich stále více vyhledává alternativy ke klasické výuce. Kromě soukromých škol, ať už klasických nebo typu Montessori či Waldorf, tak i ve státních školách dochází k různorodému zaměření jednotlivých tříd.
Záměr otevřít bilingvní třídu v Mníšku se týká celého 1. stupně s tím, že ve školním roce 2023/2024 by se otevřela jedna první bilingvní třída. Během následujících pěti let by tedy byla v každém ročníku jedna bilingvní anglicko-česká třída s možnou návazností na 2. stupni. Otevření třídy pak bude záviset na tom, kolik dětí se do ní nakonec přihlásí.

Pozvánka na prezentaci pro zájemce
Pokud byste měli o umístění vašeho budoucího prvňáčka do bilingvní třídy zájem, můžete navštívit prezentaci programu, která se koná v úterý 31. ledna ve velkém sálu Pavilonu od 18 hodin.
„Představíme vám ucelený vzdělávací program pro 1. stupeň základní školy, unikátní návaznost dopolední a odpolední výuky, dva pilíře, na kterých stavíme a mnoho dalšího. Seznámíme vás s výhodami bilingvního vzdělávání a odpovíme i na případné dotazy,“ zve veřejnost na prezentaci Renáta Buckle, zakladatelka společnosti Young Hippocampus, která rozšířené jazykové vzdělávání na školách zajišťuje.
V rámci prezentace se rodiče také dozví, zda je tento program pro jejich dítě vůbec vhodný, jakou formou se budou vzdělávat a jaká bude podoba financování.

Předchozí znalost angličtiny není podmínkou
„Měla jsem příležitost hovořit s několika rodiči budoucích prvňáčků, kteří uvažují o umístění svého dítěte do anglické-české bilingvní třídy a jsem ráda, že vnímají program Young Hippocampus jako velkou příležitost a výhodu. A skvělá zpráva je, že budoucí žáci nemusí mít předchozí znalost anglického jazyka,“ uvádí ředitelka mníšecké školy Michaela Pažoutová.
Zájemci o bilingvní třídu se mohou již nyní seznámit s projektem na webových stránkách www.young-hippocampus.cz. Ukázky z jednotlivých vyučovacích hodin pak najdou na jejich facebookovém či instagramovém profilu.

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content