Potvrzením o bezinfekčnosti už, s řadou výjimek, nebudou negativní výsledky testů (od 22. 11.)

Vláda ČR schválila několik opatření, která by měla šíření onemocnění covid-19 zpomalit. Budou platit od pondělí 22. listopadu 2021.

Vláda zrušila (až na výjimky) uznávání antigenních a PCR testů jako doklad o bezinfekčnosti.

Služby, gastroslužby, volnočasové aktivity a hromadné akce:

  • Využít službu nebo jít na akci budou moci jen osoby naočkované nebo s potvrzením o prodělané nemoci.
  • Už nebude možné prokázat se PCR či antigenním testem.
  • Týká se to například návštěv kadeřníka, restaurací, hotelů, kulturních či sportovních akcí nebo při návštěv hradů, zámků nebo muzeí.
  • Výjimkou jsou děti do 12 let. Děti starší do 18 let, lidé, kteří se očkovat nemohou ze zdravotních důvodů, a rozočkovaní, kteří ještě nemají platný certifikát, včetně těch po první dávce, se budou moci i nadále prokázat platným PCR testem.
  • Splnění podmínek budou mít za povinnost zkontrolovat provozovatelé nebo pořadatelé před vstupem do objektu nebo před zahájením poskytování služby.
 

Testování ve školách a firmách:

  • Žáci a studenti základních a středních škol se budou každé pondělí testovat na koronavirus. S plošným testováním škol se počítá do konce února příštího roku.
  • Firmy budou muset jednou týdně testovat na covid neočkované zaměstnance. Povinnost mají i živnostníci. Neočkovaní lidé, kteří se odmítnout testovat, musí mít po celou dobu na pracovišti nasazený respirátor, měli by se stravovat odděleně a omezit kontakt s ostatními spolupracovníky.
 

Lůžková zdravotnická zařízení a zařízení sociální péče:

  • Nadále už nebude možné jít na návštěvu s tím, že si dotyčná osoba udělá samotest přímo při vstupu do zařízení. Zůstává ale možnost prokázat se PCR testem nebo RAT testem provedeným zdravotnickým pracovníkem.
 

Mimořádné opatření omezující obchod a služby najdete ZDE.

Mimořádné opatření o pravidelném testování zaměstnanců najdete ZDE.

 

Sdílejte na sociálních sítích

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content