Stavba Pavilonu může začít, kraj zamítl odvolání

Krajský úřad zamítl odvolání proti stavebnímu povolení k Pavilonu. Stavební povolení z března letošního roku tedy platí a nová školní budova se začne stavět co nevidět.

Včera vpodvečer dorazilo do datové schránky městského úřadu Rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje, kterým zamítá odvolání spolku Otevřené informace ke stavebnímu povolení na Pavilon a stavební povolení vydané Stavebním úřadem v Jílovém potvrzuje (Rozhodnutí v plném znění zde).

Hejtmanství se opírá o rozsudky Nejvyššího správního soudu o tom, že úkolem občanských sdružení ve správních řízení nemá být jejich blokování, zdržování a protahování  obstrukcemi. Odkazuje se na rozhodnutí tohoto soudu, ze kterých vyplývá, že ekologické spolky mají hájit pouze takové zájmy, které ošetřuje zákon o ochraně přírody a krajiny, nikoli jakoukoli část životního prostředí, a že se ve svých námitkách mají držet předmětu své činnosti, dané stanovami spolků. Na devíti stranách pak Kraj podrobně odůvodňuje, v čem konkrétně byly odvolací námitky Otevřených informací mimoběžné, nedůvodné a nepřípustné.

Pro Pavilon to znamená jediné: může se konečně začít stavět. Radní vybrali jako  staronového dodavatele PKS stavby a.s. (jako vítěz 1. výběrového řízení od uzavřené smlouvy kvůli průtahům stavebního řízení zjara odstoupil). Firma může na staveniště nastoupit prakticky ihned po podepsání smlouvy, a k tomu může dojít za 15 dní. Zároveň běží 15denní lhůta k nabytí právní moci Rozhodnutí krajského úřadu o zamítnutí odvolání k Pavilonu. Město tak předpokládá, že jeho stavba odstartuje pravděpodobně v době kolem Skalecké pouti.

 

Tak na tebe, Pavilone! Připili včera radní a starosta.

V tuto chvíli bude město s dodavatelem stavby upřesňovat harmonogram prací a organizační opatření na budoucím staveništi s cílem minimalizovat nepříjemné vlivy, které každá stavba svému okolí může přinést. Pavilon by měl být hotový koncem jara příštího roku, bude tedy dost času na odstranění případných skrytých vad, na vybavení a stěhování školy i kroužků do nové budovy.

Doporučujeme sledovat web i Facebook města, kde budou nejaktuálnější informace, týkající se například dopravních omezení apod.

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content