Park před školou podle vás. Už v sobotu 4. března

Připravte se na sobotu 4. března. Ve škole budeme od 9.30 do 13 hodin plánovat, jak bude vypadat okolí chystaného Pavilonu.

Autor projektu Pavilonu Peter Gromski připraví pro každou skupinu obrovský arch s půdorysem celého území a zvýrazněnými zónami, které rozdělují plochu na aktivní část u školy a budovy Pavilonu a klidovou dále od školy. Do plánů si jednotlivé týmy umístí konkrétní prvky a funkce podle svého gusta, budou však muset respektovat základní zadání. Jeden takový arch zabere plochu dvou jídelních stolů, takže se autoři projektů budou moci vyřádit opravdu ve velkém. Architekt bude v tvůrčím procesu všem skupinám k dispozici pro průběžné konzultace. Následně každý tým svůj návrh odprezentuje. A úkolem architekta bude ze získaných podnětů zpracovat dvě verze podoby parku.

Své návrhy si můžete připravit již doma, stačí si kliknutím na tento odkaz stáhnout plán okolí Pavilonu.

“Rádi bychom, aby se akce zúčastnili všichni, děti i dospělí. Proto bude na místě jeden speciální průvodce, animátor pro děti, který pro ně připraví oddělený program. Budou se také zabývat architekturou, ale v jednodušších souvislostech,” říká místostarostka Daniela Páterová.
Na veřejném setkání, které se týkalo okolí Pavilonu, už několik návrhy zaznělo. Někteří by uvítali park, jiní louku, někomu by se ve vnitrobloku zamlouvala zahrada nebo altán s posezením u ohně. Co člověk, to názor – alespoň se podařilo najít shodu na funkčním rozdělení prostoru. “Zatímco v blízkosti školy vyplní prostor pohyb, akce a hravost, vzdálenější část by měla naopak zůstat klidná a relaxační, aby zdejším obyvatelům zachovala co nejvíce klidu,” popisuje základní rozdělení zón starosta Petr Digrin.

V těchto dnech probíhaji malé “workshopy” v mnoha třídách zdejší základní školy, kde děti ve skupinách vymýšlejí, diskutují a kreslí, co by chtěly před školou a Pavilonem. Zdá se, že je to velmi baví a mnohé jejich představy stojí za povšimnutí. Procesu se účastní i nejmenší děti a jak si přitom připadají důležitě. Podívejte se například na tvoření ve třídě 3.D.

Kdo chcete prostor před školou a Pavilonem vylepšit a ovlivnit jeho podobu a funkce, přijďte na společné plánovací setkání už tuto sobotu 4. března 2017 od 9.30 do 13 hodin do budovy Základní školy Komenského.

Další informace o Pavilonu si můžete přečíst na stránkách www.pavilonmnisek.cz

Podívejte se na další ukázky tvorby dětí ze školního Facebooku.

Zdroj Facebook ZŠ Mníšek pod Brdy

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content