Oznámení odběratelům pitné vody zásobených ÚV Želivka

Společnost informuje odběratele pitné vody dodávané z vodárenské soustavy Želivka, že  v období od 5. 7. do 30. 11. 2023 probíhá dlouhodobá odstávka ozonizace a GAU filtrace na ÚV Želivka. Důvodem odstávky je plánovaná investiční akce  „Rekonstrukce regulačního vodojemu 2“

Díky těmto činnostem může v  průběhu odstávky docházet ke změně senzorických vlastností kvality vody (pach a chuť), která může být negativně vnímána spotřebiteli. Změna kvality vody může setrvávat ještě po dobu cca 1 týdne po opětovném uvedení ozonizace a GAU filtrace do provozu. Jedná se o zákazníky oblastí Říčan, Jesenice, Mníšku pod Brdy, Zvole, Ohrobec, Károv, Zlatníky-Hodkovice, Nupaky, Dobřejovice, Herink, Křenice, Zdiměřice, Sedlčany, Kosova Hora.

V případě jakýchkoliv dotazů, či připomínek ke kvalitě vody nás telefonicky kontaktujte prostřednictvím tel. linky 840 111 322 a 601 275 275 nebo písemně e-mailem: info@1scv.cz.

Zákazníkům děkujeme za pochopení a trpělivost v případě komplikací způsobených touto rekonstrukcí. Po přečištění vody na pískových filtrech přichází na řadu ozonizace, tedy silná oxidace. Smícháním vody s ozonem se spolehlivě rozloží viry, bakterie a další organické látky, jejichž zbytky se odstraní v další filtraci.


 

Co je Ozonizace?
Po přečištění vody na pískových filtrech přichází na řadu ozonizace, tedy silná oxidace. Smícháním vody s ozonem se spolehlivě rozloží viry, bakterie a další organické látky, jejichž zbytky se odstraní v další filtraci.

Co je GAU filtrace?
Důležitým stupněm úpravy vody je filtrace přes granulované aktivní uhlí, tzv. GAU filtrace. Aktivní uhlí je vysoce porézní materiál, který má obrovský vnitřní povrch, a díky tomu může adsorbovat široké spektrum látek, včetně zbytků rozložených organických látek. Výsledkem je čirá pitná voda bez nežádoucích příchutí a zápachu. Granulované uhlí dokáže kromě nežádoucích látek pohltit i přidanou dezinfekci, proto chlorace přichází až na konec celého procesu úpravy vody.

Tisková zpráva 1. SčV, a. s.

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content