Nový rok přivítá z mníšeckého kostela houslový virtuóz PAVEL ŠPORCL

V pátek 1. ledna 2021 se od 16:00 v mníšeckém kostele sv. Václava uskuteční NOVOROČNÍ KONCERT PAVLA ŠPORCLA.
K jeho sledování vás zve město Mníšek pod Brdy a místní římskokatolická farnost.

Během koncertu zazní i Pavlova vlastní virtuózní Variace na píseň Kde domov můj pro sólové housle. Vychutnat si ji můžete na YOUTUBE.

Ke svému záměru, proč si vybral píseň Kde domov můj a zkomponoval na ni variace, Pavel Šporcl před čtyřmi lety uvedl: „Chci jejím prostřednictvím vyjádřit své vnitřní pocity a vztah k této zemi. Je v ní láska, hrdost, ale i určité obavy. Zrcadlí vlastně i ohlédnutí do daleké historie v podobě citace písně Ktož jsú boží bojovníci. Mám Českou republiku opravdu rád a věřím, že stojí za to zde žít. A to i přesto, že se mi některé skutečnosti okolo nás nelíbí. Přál bych si, aby z této skladby lidé cítili pocity národní sounáležitosti, která je, myslím, velice potřebná.“

Koncert můžete sledovat zdarma na oficiálním facebookovém profilu města MNÍŠEK POD BRDY nebo na mníšeckém kanálu YOUTUBE.

Houslový virtuóz Pavel Šporcl nebude koncertovat v Mníšku poprvé. V září 2019 vystoupil v Barokním areálu Skalka s cikánskou cimbálovkou a na jejich společný koncert přišlo více než 500 diváků.
Vyšel s ním rozhovor ve Zpravodaji městečka pod Skalkou (č. 288/2019), v online verzi si ho můžete přečíst zde: Klasická hudba se dá hrát i jinak než ve fraku s motýlkem.

 

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content