Na Kytínské silnici byl po 20 dnech obnoven provoz!

🚗 V pátek 12. srpna byl obnoven provoz na silnici mezi Mníškem pod Brdy a Kytínem.

⚒ Komunikace Kytínská byla uzavřena celých 20 dní z důvodu odstraňování škod po vichřici (polomy a vývraty).

👏 Obrovské poděkování patří všem, kteří se na odstraňování škod a znovuobnovení dopravy podílely: hasičským jednotkám z okolí (dobrovolným hasičům z Mníšku a Kytína, profesionálním hasičům z Řevnic a Dobříše), zaměstnancům Lesů ČR v čele se šéfem místního polesí Petrem Čechem, pracovníkům PKB Strnady a Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje.
Poděkování patří také strážníkům Městské policie Mníšek pod Brdy a policistům z mníšeckého obvodního oddělení Policie ČR, kteří bezprostředně po vichřici řídili na místě dopravu a pomáhali při vyprošťování aut.

Po vichřici neprůjezdná silnice

—————————————————————————————————————-

Aktualizace v pondělí 25. 7. v 11:00:

Vzhledem k nové hrozbě padání dalších stromů, bylo rozhodnuto o tom, že Kytínská silnice zůstańe UZAVŘENA!

Žádáme občany, aby AŽ DO ODVOLÁNÍ nechodili do lesa v okolí Kytínské silnice. Podle informací z polesí jsou tam vylámané a vyvrácené stromy, které budou dále padat. V současné době probíhají v lese odklízecí práce❗

———————————————————————————————————-

Aktualizace v pondělí 25. 7. v 8:00:

🚙 Silnice Kytínská z Mníšku pod Brdy do Kytína je již průjezdná!
❗Žádáme občany, aby AŽ DO ODVOLÁNÍ nechodili do lesa v okolí Kytínské silnice. Podle informací z polesí jsou tam vylámané a vyvrácené stromy, které budou dále padat. V současné době probíhají v lese odklízecí práce❗
👏 Obrovské poděkování patří hasičským jednotkám z okolí, které se na odstraňování škod podílely: dobrovolným hasičům z Mníšku a Kytína, profesionálním hasičům z Řevnic a Dobříše. Dále se na odklízecích pracech podílely: PKB Strnady a Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Poděkování patří i Městské policii Mníšek pod Brdy a mníšeckému obvodnímu oddělení Policii ČR.

————————————————————————————————————-

Následkem průtrže mračen spojené s vichřicí, zůstává až do pondělí 25. července neprůjezdná komunikace Kytínská směrem od Mníšku pod Brdy na obec Kytín.
Do Kytína se tak dostanete pouze po komunikaci vedoucí přes Malou Svatou Horu!

V souvislosti s náhlou průtrží mračen, ke které došlo v sobotu 23. července kolem 20. hodiny, došlo v oblasti mezi Mníškem pod Brdy a Kytínem k popadání stromů na vozovku.. Hasiči celou noc věnovali odstraňování popadanách dřevin a nedělní ráno 24. července se jim podařilo obnovit sjízdnost silnice mezi Malou Svatou Horou a Kytínem.
Jiná situace je bohužel na silnici Kytínská, na kterou popadaly těžké duby a Lesy ČR je budou v následujících dnech stahovat těžkou technikou.

Zároveň žádáme občany, aby v okolí Kytínské silnici, přesněji v úseku od výjezdu z Mníšku pod Brdy až po vedení vysokého napětí nechodili do lesa. Podle informací z polesí jsou tam vylámané a vyvrácené stromy, které budou dále padat!

Poděkování patří nejen hasičům, ale i Policii ČR a strážníkům Městské policie Mníšek pod Brdy, kteří se podílejí na odsrtaňování způsobených škod!

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content