Myslivci zahájili odchyt divokých prasat pomocí klece

Město Mníšek pod Brdy ve spolupráci s Mysliveckým spolkem Kytín a ORP Černošice zahájilo odchyt divokých prasat na nehonebních pozemcích města.

Odchytová klec byla umístěna v blízkosti Prostředního rybníka. V této lokalitě je odchyt velmi úspěšný, v průběhu měsíce května 2021 kytínští myslivci na tomto území odlovili 11 kusů divokých prasat.

Odchytová klec se osvědčila. Foto: Josef Slepička

Dalším krokem vedení města Mníšek pod Brdy ke snížení počtu divokých prasat je uzavření Darovací smlouvy s Mysliveckým spolkem Kytín pod Brdy, která byla schválena na jednání zastupitelstva dne 16. 6. 2021. Na jejím základě město vyčlenilo 50 000 Kč na takzvané zástřelné. Za každého nově odstřeleného nebo odchyceného divočáka dostanou kytínští myslivci nově od města 700 Kč (částku lze čerpat až do výše smluvených 50 000 Kč).

“V boji proti přemnožení černé zvěře v Mníšku pod Brdy jsme díky součinnosti ORP Černošice konečně pokročili a podařilo se na nehonebním pozemku na území města instalovat odchytovou klec. Zástřelné pro kytínské myslivce by také mělo přispět k eliminaci počtu divokých prasat,” hodnotí nové kroky mníšecká starostka Magdalena Davis a dodává: “během několika příštích týdnů uvidíme, jak se nově přijatá opatření osvědčí v praxi.”

Foto: Josef Slepička

Libor Kálmán

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content