Mníšek se dnes připojí k akci Hodina Země 2021

Město Mníšek pod Brdy se v sobotu 27. 3. v noci připojí k akci HODINA ZEMĚ a jednu hodinu vypne osvětlení kostela svatého Václava (náměstí) a kostelíka sv. Maří Magdaleny (Skalka).

Mezi 20:30 a 21:30 se dvě nejvýznamnější mníšecké církevní památky ponoří do tmy.

Připojit k Hodině Země se můžete i vy ve svých domácnostech. Zhasněte doma v sobotu 27. března ve 20:30 a ukažte, že chcete zdravou přírodu, na kterou se všichni můžeme spolehnout. Naléhavě potřebujeme stabilní klima. Spojme se a zastavme hrozivý úbytek přírodní rozmanitosti. Chraňme přírodu. Je našim největším spojencem v boji proti globálnímu oteplování a je nezbytná pro naše přežití a dobrý život všech.

HODINA ZEMĚ je každoroční mezinárodní akce, jejímž cílem je atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Hodina Země povzbuzuje jednotlivce, obce a organizace k zhasnutí světel na dobu jedné hodiny od 20:30 do 21:30. Akci vymyslel ji Světový fond na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice.

Více informací o akci HODINA ZEMĚ 2021 se dozvíte na jejích webových stránkách.

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content