Mníšek podporuje říjnovou Výzvu 10 000 kroků, zapojit se můžete i vy

V dubnu 2021 proběhlo první kolo Výzvy 10 000 kroků – cesta ke zdraví. Akce se zúčastnilo bezmála čtyři tisíce lidí z celé České republiky, kteří znovuobjevili kouzlo a přínosy „obyčejné“ chůze.  

„Jsem moc ráda, že se Výzva 10 000 kroků ujala a během dubna se do ní v Mníšku, Rymani i Stříbrné Lhotě přihlásilo skoro 150 lidí. Ze své zkušeností vím, že se do ní zapojili nejen sportovci, ale i lidé, kteří do té doby nebyli zvyklí pravidelně chodit. Já jsem se Výzvy také zúčastnila a během měsíce jsme s dcerou nachodili přes 200 kilometrů. Věřím, že do říjnové Výzvy se přihlásí minimálně stejný počet lidí a budeme se spolu potkávat na loukách a lesních cestách v okolí našeho krásného města. Držím všem účastníkům palce a přeji jim, aby u pravidelného pohybu vydrželi co nejdéle,“ zve k účasti v říjnové Výzvě mníšecká místostarostka Dana Dalešická.

Cílem akce je navrátit chůzi zpět do všedních dnů, motivovat k pravidelnému pohybu a pomoci městům vytvářet příjemná místa pro život. Speciálně se výzva zaměřuje na ty, kdo potřebují motivaci nejvíce – tedy na seniory a lidi s vyšším BMI. Nejde o to denně ujít 10 000 kroků, ale chodit více než dosud a hlavně pravidelně. Každý si určuje, jaké jsou jeho možnosti a kde má své hranice.

Ilustrační foto

Pravidla říjnové Výzvy 10 000 kroků
Říjnová Výzva probíhá od 1. do 31. října 2021. Pokud máte o účast ve Výzvě zájem, zaregistrujte se na stránkách www.desetitisickroku.cz, kde si vytvoříte osobní profil.
Svou denní aktivitu (chůzi, běh nebo nordic walking) si můžete měřit na jakémkoliv zařízení (osvědčila se například aplikace Krokoměr) a následně ji do osobního profilu nahrát. Body, které získáte za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, a tak lidé starší a lidé s vyšším BMI dostanou za jeden kilometr více bodů, než lidé mladší a štíhlejší. Snahou je umožnit všem umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku s ohledem na individuální možnosti. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny.
Pravidla Výzvy můžete najít také na stránce www.desettisickroku.cz/pravidla.

Týmová účast
Zapojit se do Výzvy můžete jako jednotlivec nebo můžete s přáteli vytvořit tým, který se může skládat z minimálně čtyř a maximálně deseti členů. Členství v týmu je dobrovolné. Každý zaregistrovaný účastník se účastní výzvy jako jednotlivec bez ohledu na to, zda je zároveň i členem týmu. Týmy jsou hodnoceny samostatně v týmové Výzvě.

Novinky pro říjen
Oproti dubnu přichází podzimní Výzva s několika novinkami. Tou nejdůležitější je umožnění účasti dětem od 6 let věku. Nezletilí účastníci musí mít ovšem souhlas svých zákonných zástupců.
Další novinkou je individuální virtuální pouť po naší republice a osobní fotopříběh s účastnickým listem. Tato část není soutěžní, každý v ní pracuje jen s osobními cíli a snaží se jich dosáhnout. Na virtuální trase přitom prochází Českou republikou a dozvídá se více o památkách, zajímavých místech i přírodních krásách.

Tak neseďte jenom doma a zapojte se do říjnové Výzvy také. Registrace končí 4. října 2021!

Vítězem budete všichni, kteří se zapojíte do Výzvy a rozhodnete se pro změnu.

Pořadatelem výzvy je spolek Partnerství pro městskou mobilitu z.s., který se zabývá tématem rozvoje udržitelné městské a regionální mobility a zvyšováním kvality veřejných prostranství.

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content