Mníšek pod Brdy nabízí krizovou psychologickou pomoc

Záchranné lano pro akutní potíže
Nejistota postihne každého, kdo ztratí v životě nějaký orientační bod. Může se jednat o ztrátu zaměstnání, dluhy, partnerské problémy, ale také například ztrátu malých soukromých rituálů, jako je třeba každodenní nákup novin ve stánku na rohu, nemožnost si v poledne zajít do oblíbené restaurace na oběd a podobně.

Ocitli jste se v obtížné situaci? Řešíte profesní nebo osobní dilemata v souvislosti s omezením provozu škol? Obavy z nákazy, budoucnosti, ponorková nemoc doma nebo nervy na pochodu – to vše je v dnešní době normální. Potřebujete odborně konzultovat záležitost výchovy a vzdělávání žáků, na které dopadla koronakrize? Chcete si promluvit s někým, kdo Vám umí pomoci se situací, se kterou si sami nevíte rady? Nestyďte si říci o pomoc.
Uvědomujeme si složitou situaci mnohých z nás. Nejste na to ale sami. Proto město dohodlo spolupráci se dvěma psycholožkami, kterým lze každou středu odpoledne zavolat a popovídat si:

PhDr. Lea Paulínová, tel.: 602 120 700
PhDr. Pavla Doležalová, tel.: 724 180 789

Dalším možným kontaktem jsou Linky důvěry, které jsou přístupné nonstop i soboty a neděle. Jak telefonická podpora, tak také osobní návštěvy na kontaktních místech, jsou zcela bezplatné.
Krizová linka důvěry v ČR: 516 410 668 

Ve Zpravodaji bude v příštích číslech vycházet seriál zamyšlení a návodů, jak na určité situace v životě reagovat.

Obrázek z knihy Lea Paulínová: N slovíčko k sobě

 

Jedenkrát měsíčně (nejbližší setkání bude 16. 6. od 17:00) bude v budově úřadu v zasedací místnosti v 1. patře možnost se s PhDr. Paulínovou osobně setkat a promluvit si s ní i soukromě.

„To je nemožné,“ řekla zkušenost.
„To je beznadějné,“ řekl odhad.
„To je hloupé,“ řekla pýcha.
„Je to riskantní,“ řekl strach.
„To je lehkomyslné,“ řekla opatrnost.
„Je to zbytečné,“ řekl rozum.
„Tak to zkusme,“ řeklo srdce.

Pokud tedy zavoláte nebo přijdete na setkání, bude to váš první krok ke změně.
Udělejte si také sami pro sebe sváteční chvilku na malou inventuru svého dosavadního života. Dopřejte si chvilku klidu, uvařte si čaj nebo kafíčko a rozjímejte. Někde zevnitř k vám bude promlouvat niterný hlásek. Dejte mu svoji důvěru, bývá nesmělý a snadno se dá zaplašit. Buďte k sobě otevření, upřímní, trpěliví a naslouchejte, co vám vaše vnitřní JÁ sděluje. Vyplatí se dát více důvěry srdíčku než rozumu.

Uvědomte si, k čemu vás život skutečně vyzývá, kam vás směřuje a co od vás chce. Dovolte si rozpoznat touhu ve svém srdci a pak si vytvořte jasný mentální obraz toho, co chcete dělat, čím se stát, co potřebujete mít, a tento obraz si udržte ve svých myšlenkách dostatečně dlouho. Lidová moudrost říká: „Vzal to za správný konec.“

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content