Mníšek pod Brdy má nové logo

Od září 2020 má město Mníšek pod Brdy nové logo, jehož autorem je grafik a mníšecký patriot Jiří Hladovec.

Práce na úpravě loga vyplynula z debaty, že by bylo dobré materiály města nějakým způsobem vyčistit a dát jim jasný, jednotný směr, počínaje logotypem až třeba po orientační systém města. Součástí loga je i jednoduchý logomanuál, podle kterého lze logo používat. Pomůže to v budoucnosti nejen městu, ale i všem, kteří logo města používají na svých materiálech. Co se týká práce na logu samotném, bylo zadání jasné – použít stávající znak města a doplnit ho názvem města.

„Za toto zadání jsem byl rád, protože si myslím, že naše město má hezký znak. Lev je skvělý motiv a barevnost je výrazná a jasná. Doufám, že kombinace tradičního znaku a lehce moderního písma, které je ovšem znaku partnerem a nesoupeří s ním, se podařila,“ vysvětluje symbiózu městského znaku a nového loga jeho autor.

Ze zadání města vyplynulo, že půjde konzervativní cestou. Když se podíváme na jiná odvážná loga (např. Praha 3), není škoda, že se město nevydalo radikálnější cestou? Nebo je podle Vás dobré držet se tradic?
„V případě Mníšku pod Brdy jsem spíše rád za přidržení se tradic. Přece jenom to k Městečku pod Skalkou tak nějak více sedí. Zároveň jsem ale rád, že u dalších materiálů pro město můžu pracovat i volněji. Například na vlajkách a roll-upech jsme použili části lva ze znaku a myslím, že to vypadá dobře,“ uzavírá Jiří Hladovec.

Logomanuál i jednotlivé verze loga jsou ke stažení ZDE.

horizontální verze
vertikální verze

 

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content