Mníšecký zámek pořádá Velikonoční veselici

V sobotu 16. dubna 2022 se na mníšeckém zámku koná Velikonoční veselice.
Program pro děti poběží také během velikonočních prázdnin od 15. do 18. dubna.

Velikonoční veselice připravuje zážitky v interiérech zámku i na nádvoří pro celou rodinu. V sobotu 16. dubna se budou na nádvoří zámku konat šermířská vystoupení. V zámecké zahradě proběhnou Pašijové hry. Návštěvníci si prohlédnou prvorepublikové interiéry zámku a pro děti jsou v zámeckých komnatách připraveny speciální prohlídky. V zámeckém sklepení i v přilehlých místnostech z nádvoří si děti užijí Pohádkovou prohlídku s komtesou. A po celý den mohou děti tvořit ve výtvarném ateliéru. V rámci programu můžete přispět na pomoc dětem a dospělým s hendikepem. O něco dobrého na zub i něco krásného pro radost se postarají řemeslní trhovci.
V pátek 15., v neděli 17. a v pondělí 18. dubna zažijí děti dobrodružství při Pohádkových prohlídkách s komtesou a bude otevřen výtvarný ateliér.

Program 16. dubna:
10:00 – otevření malého řemeslného tržiště
10:00 – 10:30 Biblické příběhy
10:30 Pašijové hry – komunita Magdaléna v zahradě zámku
10:00 – 16.00 Výtvarný ateliér pro rodiny s dětmi s velikonočním tvořením
10:15 – 15:00 Pohádkové prohlídky s komtesou
10:30 – 14.30 Dětský program v expozici
11:05 mini přednáška o zbraních středověkých a šerm pro děti
11:25 Barokní šermířské hrátky – skupina historického šermu Alotrium
12:05 mini přednáška o zbraních středověkých a šerm pro děti
12:25 Dražba zvesela – skupina historického šermu Alotrium
13:05 mini přednáška o zbraních středověkých a šerm pro děti
13:25 Barokní šermířské hrátky – skupina historického šermu Alotrium
14:05 Dražba zvesela – skupina historického šermu Alotrium
14:25 Barokní šermířské vystoupení „Trocha klasiky“ – skupina historického šermu Alotrium
15:05 mini přednáška o zbraních středověkých a šerm pro děti
15:25 Barokní šermířské vystoupení „Trocha klasiky“ – skupina historického šermu Alotrium
(program může být upraven)

Bližší popis nabízených prohlídkových tras a programů:

První republika – reprezentativní salony
Jedenáct historických prostor představujících bydlení drobné šlechty na počátku 20. století. Jde o reprezentativní místnosti zámku – zimní jídelnu, kapli, velkou jídelnu, přípravnu, velký salon s hodinovou věží, pánský salon, dámský salon, knihovnu, pracovnu, lovecký salon a arkádu s nástupním schodištěm.

II. První republika – soukromé pokoje
Osm historických prostor a arkáda. Seznámíte se se soukromými pokoji, ve kterých poslední majitelé Kastové každodenně pobývali. Dětské pokoje, ložnice, koupelny jsou zařízeny do nejmenších detailů, nechybí křticí zavinovačka, dobové hračky, učební pomůcky, záchod či nočník.

Dětský program v expozici
Zámecká komtesa je zavede do slavnostních jídelen a společenských sálů, dětem předvede, jak se žilo na zámku, kde se jedlo, tančilo, pracovalo či odpočívalo. Vzpomene také pohádkovou princeznu, která se chystá na ples a nedokáže si zvolit ty nejkrásnější šaty, aby jí to slušelo ze všech nejvíce. Pomohou děti vybrat, které si má obléci? A nezapomene připomenout ani paní hraběnku Terezku, která na zámku před sto lety se svými dětmi slavila Velikonoce. Víte, jaké zvyky dodržovala a jak rozeznala vařené vejce od syrového? Nechte se překvapit. Na prohlídky pro děti je nutná rezervace.

Pohádkové prohlídky s komtesou
Pro děti od tří do devíti let připravena Pohádková prohlídka. Komtesa zavede děti do sklepních prostor, kde potkají pohádkové bytosti – víly pomáhající vládci brdských kopců Fabiánovi i čerta, který přispěl k současné podobě mníšeckého zámku a vodníka. Budou také cestovat z pohádky do pohádky v přízemních prostorách zámku. Děti se setkají s drakem, Sněhurkou trpaslíky, princeznou Růženkou, Popelkou a dalšími. V závěru prohlídky si prohlédnou sbírku malých princů a princezen. Na pohádkové prohlídky 15. – 18. 4. je nutná rezervace.

Výtvarný ateliér
Kdo ještě nemá namalované vajíčko, dožene to právě tady. Děti si mohou vymalovat zvířátka, květiny, auta, princezny a jiné sádrové odlitky. Kdo bude chtít, namaluje si hrneček a na malé čtenáře čekají veselé záložky.

Pro další informace volejte: Ing. Jana Digrinová, tel.: 606 649 207

Ing. Jana Digrinová, zástupce kastelána

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content