Městská knihovna se přes prázdniny proměnila

I když to tak podle omezeného provozu z venku nevypadalo, v městské knihovně přes prázdniny panoval čilý ruch.

Červenec jsme věnovali dětskému oddělení a zpřehlednili jsme systém řazení knih. Nově tak jsou v dětském oddělení knihy řazeny nejen podle věku dětí a tematických okruhů, ale i podle abecedy. Všechny knihy dostaly na hřbet malé písmenko podle svého autora. Čtenářům i nám se tak knihy budou snadněji hledat.
Když jsme se v dubnu dozvěděli, že nám bohužel Krajský úřad nepřidělil dotaci na nové regály z Fondu kultury a obnovy památek, mysleli jsme, že žádná rekonstrukce nebude. Nakonec se v rozpočtu města našly prostředky nejen na regály, ale i výmalbu a novou podlahu. Celé jaro jsme poctivě střádali banánové bedny a v srpnu mohlo vše vypuknout.
Na 11 000 knih jsme naskládali do beden a ochotní kolegové z Odboru správy majetku a investic nám je nanosili do skladu. Staré regály, které se do nynější knihovny stěhovaly z bývalého působiště již v roce 1989, byly odvezeny do sběrného dvora a firma pana Proška se mohla konečně pustit do práce. Vymalovali a položili novou podlahu. Pak už se mohlo 51 nových regálů stěhovat do knihovny. Následovalo opět vynesení všech 11 000 knih ze skladu a jejich vrácení do regálů.

Na závěr bych chtěla všem, kteří se na rekonstrukci podíleli, poděkovat. Bez nich by to opravdu nešlo.

Během rekonstrukce

 

Zatím ještě prázdné nové regály

 

 

Knihy už jsou umístěny v nových regálech

 

Fotografie z rekonstrukce najdete na facebookovém profilu mníšecké knihovny.

Tereza Bauerová, knihovnice (text i foto)

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content