Jak bude vypadat park u Pavilonu? Může rozhodnout i váš názor

Návrh řešení parku v okolí budoucího školního Pavilonu představil architekt Peter Gromski z ateliéru GRIDO na sobotním Knoflíkovém trhu a lidé začali hlasovat pro jimi preferovanou variantu. Tuto možnost mají ještě do 21. prosince, a to ve škole Komenského 420.

Park rozdělený zemním valem na část pro aktivity a pro odpočinek. Altán, nové stromy, zatravňovací dlažba, neoslňující osvětlení, ale také herní prvky pro děti a překážky pro parkour. To mají společné obě varianty řešení okolí Pavilonu. Liší se například v poměru zelených a zpevněných ploch a v tom, jestli naučná stezka povede po hřebeni zemního valu nebo po jeho úpatí. Obě varianty se odlišují také vedením přístupové cesty vnitroblokem.

„Hlavní rozdíly jsou v tom, že varianta B počítá s menší plochou zpevněných asfaltových ploch ve prospěch více stromů a zeleně. Vzhledem k tomu, že varianta A počítá s vedením naučné stezky úpatím zemního valu, je tento val užší a vyšší než ve variantě B, kde stezka vede po jeho hřebeni. Obě varianty se liší ještě v tom, že zatímco hlavní přístupová cesta vnitroblokem vede u varianty A k Pavilonu, u varianty B směřuje ke vstupu do školy,“ shrnul architekt Peter Gromski.

Na sobotním Knoflíkovém trhu hlasovalo celkem 32 lidí pro variantu A a 119 lidem se víc líbilo řešení B. Jak to bude u vás?

Sdílejte na sociálních sítích

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content