Informace k rybolovu na Zámeckém rybníku

Na jaře letošního roku město dokoupilo 500 kg kaprů do Zámeckého rybníka a od května si občané Mníšku a jeho návštěvníci mohou koupit městskou povolenku na sportovní rybolov na tomto rybníce. Dříve k rybolovu sloužil Prostřední rybník, ten musel být ale pro svůj havarijní stav vypuštěn. Proto se město rozhodlo umožnit rybolov na Zámeckém rybníku, minimálně do doby, než bude Prostřední rybník opraven.

Povolení k lovu bude vydáváno na městském úřadě v pondělí a středu od 8:30 do 11:30
a od 12:30–17:30 
v kanceláři v přízemí č. 114 u Ing. Jiřiny Romové, která vydává i rybářské
lístky. Lov bude umožněn i bez rybářského lístku a nebude podmíněn členstvím v Českém rybářském svazu.
Každý, kdo si koupí místní povolenku, musí dodržovat „Bližší podmínky lovu ryb“, které dostane spolu s „Povolenkou“ a „Evidencí docházky a úlovků“. Evidenci odevzdá do 15 dnů po skončení její platnosti zpět na úřad. Toto je důležité zejména pro přehled, kolik ryb a jaký druh byl vyloven, které ryby je tedy potřeba do rybníka opět doplnit.

Ceny povolenek pro tento rok schválila Rada města Mníšek pod Brdy na svém zasedání dne 11. 4. 2022:

Dospělí 1 100 Kč
Mládež (12-17 let) + ZTP500 Kč
Děti (6-11 let)300 Kč

Bližší podmínky lovu ryb a cena jednodenní povolenky (250 Kč) budou teprve předloženy k projednání na radě města, tudíž může dojít ještě k nějaké úpravě.
Pro rybáře jsou vyčištěna krásná a klidná místa na pravém břehu rybníka, tzn. od zámku pod ulicí Tovární směrem k Prostřednímu rybníku. Každé místo je označeno žlutou bodovou značkou na nejbližším stromě rostoucím v rámci břehového porostu. Na jiných místech je lov zakázán! Parkování je možné na městském pozemku před zámkem. V okolí rybníka totiž není žádné jiné vhodné místo. Dovoluji si v této souvislosti připomenout, že je rovněž zakázáno parkování na zeleni!

Věřím, že možnost zachytat si na tomto krásném místě přivítají především místní rybáři, kteří po tom již dlouho volají.

Dana Dalešická, místostarostka

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content