Farní zahradu rozezní hity Petra Hapky a Michala Horáčka

Na mníšecké farní zahradě (náměstí F. X. Svobody 35) se v sobotu 7. srpna 2021 od 18:00 uskuteční recitál zpěvačky Petry Hapkové s názvem VZPOMÍNKY BEZ LÍTOSTI.

Koncert je složený především z nejznámějších, ale i téměř zapomenutých písní dua Hapka & Horáček. Zazní i několik skladeb z tvorby Petry Hapkové a několik klasických bluesových písní. Nebudou chybět hity jako Levandulová, S cizím chlapem v cizím pokoji nebo Žižkovskej vzkaz.
Recitál vznikl na základě častých dotazů pořadatelů i diváků, kteří si přáli slyšet dnes již téměř neinterpretované písně z pera obou géniů. Jedná se o posluchačsky velmi vděčný koncert doplněný zpěvaččinými vzpomínkami nejen na otce, ale také okolnosti vzniku některých slavných písní.

Na klavír ji doprovodí Jiří Toufar.

Vstupné je dobrovolné.

Petra Hapková (* 1982) je dcerou skladatele Petra Hapky a herečky Zory Ully Keslerové. Až do roku 2010 žila v Itálii, kde své univerzitní studium úspěšně zakončila magisterským diplomem z jazyků a literatury. Součástí její magisterské práce byla obsáhlá studie českého protektorátního filmu. Od svých čtrnácti let se intenzivně věnuje zpěvu. Zprvu působila
v punkových a rockových formacích, poté ji ovšem učarovalo blues. Od roku 2010 žije v Praze, kde své znalosti italského a anglického jazyka zúročuje jako překladatelka. Na prvním místě je však její láska – zpěv. V jejím repertoáru jsou šansony z pera dua Hapka & Horáček, bluesové skladby, ale i skladby moderních autorů.

 

Sdílejte na sociálních sítích

Facebook
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content