Farní zahradu rozezní hity Petra Hapky a Michala Horáčka

Na mníšecké farní zahradě (náměstí F. X. Svobody 35) se v sobotu 7. srpna 2021 od 18:00 uskuteční recitál zpěvačky Petry Hapkové s názvem VZPOMÍNKY BEZ LÍTOSTI.

Koncert je složený především z nejznámějších, ale i téměř zapomenutých písní dua Hapka & Horáček. Zazní i několik skladeb z tvorby Petry Hapkové a několik klasických bluesových písní. Nebudou chybět hity jako Levandulová, S cizím chlapem v cizím pokoji nebo Žižkovskej vzkaz.
Recitál vznikl na základě častých dotazů pořadatelů i diváků, kteří si přáli slyšet dnes již téměř neinterpretované písně z pera obou géniů. Jedná se o posluchačsky velmi vděčný koncert doplněný zpěvaččinými vzpomínkami nejen na otce, ale také okolnosti vzniku některých slavných písní.

Na klavír ji doprovodí Jiří Toufar.

Vstupné je dobrovolné.

Petra Hapková (* 1982) je dcerou skladatele Petra Hapky a herečky Zory Ully Keslerové. Až do roku 2010 žila v Itálii, kde své univerzitní studium úspěšně zakončila magisterským diplomem z jazyků a literatury. Součástí její magisterské práce byla obsáhlá studie českého protektorátního filmu. Od svých čtrnácti let se intenzivně věnuje zpěvu. Zprvu působila
v punkových a rockových formacích, poté ji ovšem učarovalo blues. Od roku 2010 žije v Praze, kde své znalosti italského a anglického jazyka zúročuje jako překladatelka. Na prvním místě je však její láska – zpěv. V jejím repertoáru jsou šansony z pera dua Hapka & Horáček, bluesové skladby, ale i skladby moderních autorů.

 

Sdílejte na sociálních sítích

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Něco se vám na webu nelíbí nebo chcete jinak? Zašlete nám vaše přípomínky pomocí tohoto formuláře.
Skip to content